Rola Antka Królikowskiego w filmie "Polityka" Patryka Vegi była jedną z najszerzej komentowanych w jego karierze. Aktor wcielił się bowiem w postać inspirowaną zaufanym współpracownikiem Antoniego Macierewicza, Bartłomiejem Misiewiczem, a skandal wywołały wątki sugerujące, jakoby były rzecznik MON miał bardzo bliskie kontakty z ministrem. Jeszcze przed premierą filmu Misiewicz zapowiedział proces sądowy przeciwko reżyserowi, domagając się od niego miliona złotych odszkodowania. Vega wielokrotnie powtarzał jednak, że niczego się nie boi i sam ma zegarek wart więcej niż pozew polityka.

Nieoczekiwanie miesiąc przed premierą "Polityki" Misiewicz wycofał swój pozew, a w kinach widzowie na końcu filmu zobaczyli planszę informującą , że Vega odcina się od utożsamiania bohatera Królikowskiego z byłym rzecznikiem MON. Niedługo później reżyser wydał też oświadczenie na swoim Facebooku i przeprosił Misiewicza: - Oświadczam, że postać grana przez aktora Antoniego Królikowskiego nie jest Bartłomiejem Misiewiczem, a fabuła filmu jest jedynie wizją artystyczną. 

Spotkanie Antka Królikowskiego i Bartłomieja Misiewicza [FOTO]

Wygląda na to, że Bartłomiej Misiewicz doszedł do porozumienia nie tylko z Vegą, ale również z Antonim Królikowskim. Panowie zostali zresztą sfotografowani na jednym z ostatnich pokazów mody. Po prezentacji kolekcji projektanta Rodrigo De La Garzy Misiewicz i Królikowski ucięli sobie krótka pogawędkę. Jak myślicie, o czym rozmawiali?

Zdjęcia wszystkich gwiazd obecnych na pokazie obejrzycie w galerii.