Dla Małgorzaty Ostrowskiej i jej najbliższych ostatnie miesiące były bardzo trudne. 27 lutego 2020 roku po długiej walce z chorobą neurologiczną zmarł jej mąż, Paweł Królikowski. Aktor, który w 2015 r. przeszedł poważną operację usunięcia tętniaka mózgu, ostanie miesiące swojego życia spędził w szpitalu. Śmierć jurora programu "Twoja twarz brzmi znajomo" wstrząsnęła całym polskim show-biznesem, ale także widzami, którzy bacznie śledzili aktorskie poczynania Pawła Królikowskiego. 58-latek został pochowany na warszawskich Powązkach Wojskowych 5 marca. 

Małgorzata Ostrowska i Antek Królikowski opowiedzieli o swoim życiu bez męża oraz ojca

Małgorzata Ostrowska i Antek Królikowski byli gośćmi sobotniego wydania "Dzień dobry TVN". W rozmowie z Dorotą Wellman oraz Marcinem Prokopem zdradzili, że mimo trudnych dni w ich życiu starają się żyć tak, jak dotychczas. 

- Jest różnie, bo wiadomo, jakie mamy czasy. W tym naszym domu jest pewna pustka, która niedawno powstała, ale jest też pełna chata, bo są dzieciaki i zwierzętaMiło się spędza tu czas. Dajemy radę - powiedział Antek. 

Małgorzata Ostrowska dodała również, że czas spędzony w domu spędzają twórczo i mają poczucie, że Paweł Królikowski cały czas jest z nimi.  

Dorota Wellman zapytała natomiast wdowę po Pawle Królikowskim, czy praca okazała się formą terapii po stracie męża, ponieważ aktorka szybko wróciła do swoich codziennych zawodowych obowiązków. 

- Tak, potrzebowałam tego. Natomiast teraz jestem w domu z dziećmi, przytulamy się, czytamy książki. Ten czas staramy się przerobić na taki pozytyw, żeby z niego wynikało coś dobrego - oznajmiła 55-latka. 

Mama Antka Królikowskiego na antenie TVN zdradziła także, że olbrzymim wsparciem dla niej okazał się jej najstarszy syn, który przejął znaczną część obowiązków swojego zmarłego ojca.  

- Antek bardzo mi pomaga i stoi na wysokości zadania. Jest kawał faceta z niego, naprawdę - dodała Ostrowska znana z roli Grażynki Lubicz z serialu "Klan". 

Przypomnijmy, Małgorzata Ostrowska jest także mamą urodzonego w 1992 r., Jana, dwóch córek - Julii i Marceliny oraz najmłodszego w rodzinie, 13-letniego Ksawerego. We wrześniu ubiegłego roku na świat przyszedł pierwszy wnuk aktorki, Józek.  

ZOBACZ TAKŻE: Antek Królikowski wspomina zmarłego ojca: "Tatuś obchodziłby dziś 59. urodziny"