Antek Królikowski już niedługo wcieli się w rolę króla muzyki disco-polo, Zenka Martyniuka. Takie informacje podaje przynajmniej Super Express. Jak poinformował dziś dziennik, poszukiwania odtwórcy głównej roli w filmie biograficznym o Martyniuku trwały długie miesiące. Pod uwagę brani byli m.in. Piotr Głowacki, Dawid Ogrodnik i Jacek Braciak. W końcu twórcy reżyserka (Katarzyna Jungowska - córka Grażyny Szapołowskiej) i producenci filmu zdecydowali się powierzyć tę rolą Antkowi. Aktor już zaczął przygotowania do roli, choć jak sam przyznaje, największym wyzwaniem będzie dla niego odtworzenie specyficznej barwy głosu, jaką swoje hity śpiewa Zenon Martyniuk.

Zenon Martyniuk o Antku Królikowskim

Głos w sprawie filmu biograficznego o sobie zagrał już sam zainteresowany. Zenon Martyniuk bardzo ucieszył się, że to właśnie Antek wcieli się w jego postać. Wokalista przyznał też, że nie ma obaw co do tego, jak młody aktor poradzi sobie z wokalną stroną zadania:

"Śpiewaliśmy trochę w garderobie. Znał moje piosenki i z tego, co wiem, disco polo nie jest mu obce, więc jak dobrze przygotuje się do roli, to da sobie radę." - powiedział Martyniuk w rozmowie z Super Expressem.

Frontman zespołu Akcent, który ma na swoim koncie takie hity jak "Przez Twe oczy zielone" oraz "Ona tańczy dla mnie" zaznaczył jednocześnie, że nie chciałby, aby AntekKrólikowski starał się dokładnie naśladować jego sposób śpiewania. Efekt tego, jak podkreślił, mógłby być komiczny. 

Myślicie, że Antek Królikowski poradzi sobie z rolą młodego Martyniuka? Będzie w stanie choć połowicznie odtworzyć specyficzny sposób śpiewania Zenka?

My już nie możemy się doczekać premiery tego filmu!