Sejmowa komisja regulaminowa przedstawiła projekt ustawy, który przewiduje podwyżki dla parlamentarzystów, a także pensję dla Pierwszej Damy. Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że projekt powrócił na wokandę w okresie światowej pandemii i kryzysu gospodarczego, kiedy wiele osób cierpi z powodu obniżek pensji lub utraty pracy. Na podwyżki dla polityków ostro zareagował aktor Antoni Pawlicki, który swoją złość postanowił wyrazić we wpisie na Instagramie.

Antoni Pawlicki ostro komentuje podwyżki dla polityków

- Kurr... Co się w tym kraju dzieje?? W końcu jest zgoda w sejmie! Najpierw w sprawie podwyżek o ponad 50% dla wszystkich polityków oraz dodatkowe miliony na partie polityczne i to kiedy??? Dzień po tym jak ogłoszono historycznie największy spadek polskiego pkb!!!!

Pawlicki poruszył też kwestię zachowania polityków w chwili, gdy rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar prezentował swój raport i mówił do niemal pustych sejmowych ław. Ich zachowanie nazwał skandalicznym.

- A potem wszyscy zgodnie olali raport Rzecznika Praw Obywatelskich. Podczas prezentacji raportu Bodnara o stanie praw człowieka w Polsce sejmowe ławy świeciły pustkami!!! Po obu stronach!!!! Skandal kurr....!!! Wszystkich was zwalniam!!! Skandal. Zaraz wyjdę na ulice - grzmiał aktor.

Przypomnijmy, że niedawno Antoni Pawlicki krytykował zachowania władz Telewizji Polskiej. Aktor poinformował, że serial w którym grał - "Echo serca", nie wróci już na antenę. W swoim wpisie na Instagramie aktor w ironiczny sposób stwierdził, że zamiast finansować prace nad polską produkcją, TVP wolało 2 mld dotacji przeznaczyć na kupno dwóch nowych rosyjskich seriali. O decyzji władz stacji cała ekipa miała dowiedzieć się niedługo po powrocie na plan.