"Gambit królowej" to obok czwartego sezonu "The Crown" największy hit tej jesieni spośród serialowych nowości Netflixa. Po miesiącu od premiery miniserial dwukrotnie nominowanego do Oscara Scotta Franka wciąż utrzymuje się w Top 10 najpopularniejszych produkcji serwisu, a do tego zbiera niemal same entuzjastyczne recenzje. Szczególne powody do zadowolenia może mieć odtwórczyni głównej roli, Anya Taylor-Joy. Krytycy i widzowie są wyjątkowo zgodni, że pochodząca z Miami młoda aktorka fenomenalnie ukazała na ekranie postać Beth Harmon - mieszkającej w sierocińcu dziewczyny, która odkrywa swój wielki talent szachowy i jednocześnie walczy z uzależnieniem.

Anya Taylor-Joy: filmy i seriale z gwiazdą "Gambitu królowej"

Pasjonujący seans wszystkich siedmiu odcinków "Gambitu królowej" masz już za sobą? Koniecznie zobacz pozostałe produkcje z udziałem Anyi Taylor-Joy. Utalentowaną Amerykankę możesz oglądać jeszcze w dwóch innych pozycjach z obszernej oferty Netflixa.

Pierwsza z nich to wielokrotnie nagradzany serial "Peaky Blinders". Jego akcja rozgrywa się w latach 20. XX wieku. Skupia się na losach Thomasa Shelby'ego (w tej roli Cillian Murphy), czyli lidera tytułowego gangu Peaky Blinders. Taylor-Joy zagrała tam dość małą rolę, ale czas, który poświęcisz na oglądanie tej brytyjskiej produkcji, z pewnością nie uznasz za stracony.

Gwiazdę serialu "Gambit królowej" użytkownicy Netflixa mogą także podziwiać w biograficznym filmie o młodości byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamy. W "Barrym" z 2016 roku Anya Taylor-Joy wcieliła się w postać Charlotte Baughman, młodzieńczej miłości tytułowego bohatera.

Jeśli chodzi o produkcje z Anyą Taylor-Joy, które są dostępne na innych platformach niż Netflix, szczególnie warto zwrócić uwagę na tegoroczny komediodramat "Emma", japońsko-amerykański thriller "Split" oraz hiszpańsko-amerykański film z pogranicza dramatu i thrillera, "Tajemnica Marrowbone".

CZYTAJ TEŻ: Netflix na listopad 2020 - co nowego? Oto pełna lista premier: filmy, seriale i programy