Aplikacja Vero podbija internet, a wielu fachowców głosi, że już wkrótce może wyprzeć Instagram i Facebooka! Dotychczas mało znana appka, która jest jednak na rynku już od prawie trzech lat, na przełomie lutego i marca nagle znalazła się na samym szczycie najpopularniejszych aplikacji w Apple Store. Jeszcze parę dni temu z Vero korzystało zaledwie 500 tys. użytkowników. Obecnie na Vero jest już ponad 3,5 mln kont! Spory udział w modzie na ten portal społecznościowy mają gwiazdy. Swoje konta utworzyli tam już m.in. Rita Ora, Charli XCX, BANKS, Zack Snyder, Ray Fisher, Joe Rogan i Mischa Barton.

Co to jest Vero i do czego służy?

Vero założył w 2015 roku arabski miliarder Ayman Hairi. Zrobił to ze względu na frustrację najpopularniejszymi social mediami. Choć jest to typowy serwis społecznościowy, to jednak w przeciwieństwie do Facebooka i Instagrama, na Vero nie ma reklam ani stosowania algorytmów, a dane osobowe użytkowników nie są tam sprzedawane reklamodawcom. Vero wraca więc do korzeni portali społecznościowych, które było blisko użytkownika i nie faworyzowały komercyjnych treści publikowanych przez najpopularniejsze profile.

Ile kosztuje Vero?

Vero, jak na razie, jest za darmo. Możliwość założenia darmowego profilu miała być dostępna początkowo jedynie dla pierwszego miliona użytkowników, ale ze względu na zmasowane zainteresowanie serwisem w ostatnich tygodniach, właściciele Vero zdecydowali się przedłużyć darmowy okres. Nie wiadomo jednak ile dokładnie jeszcze to potrwa, dlatego jeśli chcecie zarejestrować się w aplikacji bez opłat, to zdecydowanie warto zrobić to jak najszybciej.