Narodziny Baby Sussex, czyli pierwszego dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego, wywołały ogromne poruszenie nie tylko wśród fanów brytyjskiej rodziny królewskiej, ale także wszystkich, którzy interesują się show-biznesem.Gorące reakcje ludzi na całym świecie wzbudził już sam wybór imion dla chłopca. Archie Harrison Mountbatten-Windsor, bo tak brzmi pełne imię i nazwisko syna księcia i księżnej Sussex, z marszu stał się bohaterem niezliczonej ilości memów. O chodzi? Imię Archie momentalnie skojarzyło się bowiem tysiącom internautów z bohaterem popularnego amerykańskiego serialu "Riverdale".

To jednak nie wszystko. Pojawiły się też krytyczne głosy, że imię Archie nie jest wystarczająco wytworne, jak na członka brytyjskiej rodziny królewskiej. Co ciekawe, falę komentarzy wywołało także drugie imię chłopca. Wiele osób uznało je za... bezpośredni hołd dla ojca Baby Sussex. Harrison brzmi bowiem niemal identycznie jak angielskie Harry's son, czyli po prostu syn Harry'ego.

Archie Harrison - najważniejsze informacje

Archie Mountbatten-Windsor urodził się 6 maja o godz. 5:26, około tydzień po wyznaczonym przez lekarzy terminie porodu. Pierwsze dziecko Harry'ego i Meghan jest siódmą osobą w kolejce do tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Baby Sussex przyszło na świat w domu, czyli posiadłości Frogmore Cottage, nieopodal zamku Windsor. Przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej ujawnili też, że syn Harry'ego i Meghan w chwili narodzin ważył 3,26 kg.

Królowa Elżbieta II i książę Filip po raz pierwszy ujrzeli swojego ósmego prawnuka dwa dni po jego narodzinach, 8 maja, na zamku Windsor. Na miejscu obecna była także matka Meghan, Doria Ragland.

Archie Harrison bez tytułu szlacheckiego

Spore emocje wywołuje też fakt, że syn Harry'ego i Meghan nie posiada tytułu księcia. W rodzinie królewskiej oficjalnie nazywany będzie po prostu "Paniczem Archiem".

Zobacz pierwsze zdjęcia Baby Sussex w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Syn Meghan i Harry'ego nie otrzyma książęcego tytułu! Dlaczego?