Nie do przecenienia jest wkład, jaki w opanowanie sytuacji na świecie związanej z koronawirusem mają osoby publiczne. Często uświadamiają one swoich fanów w temacie zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia i przekonują, by troszczyć się o słabszych wokół nas. Przyglądając się instagramowym wpisom gwiazd zza oceanu można znaleźć również te, w których znani i lubiani nie przebierają w słowach.

Ariana Grande apeluje do fanów

Na instagramowym profilu artystki pojawił się wpis, w którym Ariana Grande krytykuje lekceważących koronawirusowe zagrożenie młodych ludzi:

Dochodzą mnie słuchy i to od zaskakująco dużej liczby osób, że cała ta sytuacja to "nic poważnego" i że "nic nam nie będzie". (...) Rozumiem, że mogliście mieć takie poczucie kilka tygodni temu. Ale proszę, doinformujcie się. Nie bądźcie obojętni. To nastawienie stawia ludzi, którzy nie są tak młodzi i zdrowi jak wy, w niebezpiecznym położeniu- pisze Ariana. Wygadujecie głupoty, jesteście uprzywilejowani z uwagi na młody wiek i zdrowie. Musicie zacząć troszczyć się o innych, natychmiast. To pandemia globalnych rozmiarów. Jest niebezpiecznym i samolubnym, by traktować tę sprawę z taką lekkością - dodaje.

Pink, Lenny Kravitz i inni o koronawirusie

Nie tylko Arianę mocno niepokoi podejście sporej części ludzi do pandemii. Na swoich profilach do fanów zaapelowali też m.in. Pink czy Lenny Kravitz. Wokalistka udostępniła artykuł, zgodnie z którym Amerykanie mają mieć lekkomyślne podejście do tematu:

Zostańcie w domu! Podziękują wam moi rodzice i przyjaciele, którzy zmagają się z rakiem. Moje astmatyczne płuca też będą wam wdzięczne - napisała.

Z kolei na profilu Lenny'ego Kravitza pojawiło się nagranie wideo, na którym gwiazdor prosi o rozwagę:

Jesteśmy jednością - jeśli jedno z nas zachoruje, to drugie na końcu świata może się zarazić. Dbajcie o siebie jak tylko potraficie.

Na profilu Reese Witherspoon pojawił się post mówiący o tym, jak radzić sobie z uczuciem strachu towarzyszącym epidemii, a Justin Bieber napisał:

Nie wychodźcie do barów, klubów, restauracji. Myjcie ręce. (...) Nie chodzi tylko o was, chodzi o nas wszystkich.

Więcej informacji na temat przeciwdziałania koronawirusowi możesz znaleźć tutaj. Całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie: Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.