W akcji wzięła już udział Danuta Stenka i Zbigniew Wodecki. Teraz przyszła kolej na aktora Arkadiusza Jakubika.  Kultura Na Widoku to instalacje – uliczne wirtualne biblioteki ustawione w centralnych punktach miast oraz w miejscach wydarzeń kulturalnych.

Najnowsza z nich przedstawia Arkadiusza Jakubika, który.. śpiewająco bierze prysznic na jednym z warszawskich przystanków. Nie dało się nie zwrócić na niego uwagi, zwłaszcza gdy w ręczniku zaledwie przepasanym dookoła pasa maszeruje przez ulicę. Kolejno bierze prysznic w samym centrum Warszawy. 

W tym roku citylighty pojawiły się na 600 przystankach aglomeracji miejskich w całej Polsce. Do dyspozycji użytkowników są tysiące plakatów w szkołach, bibliotekach i urzędach w niewielkich miejscowościach na terenie całej Polski. Można z nich pobrać 1100 utworów w cyfrowej wersji -  filmów, muzyki, książek i  gier. 

Projekt ma na celu budowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i jest skierowany do wszystkich – nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, żeby wyrobić w sobie nawyk sięgania po kulturę z legalnych źródeł.

Projekt do najbliższego piątku będzie dostępny w postaci cityligtów w Krakowie, Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie oraz miastach Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z citylightów na przystankach do końca września. Współorganizatorem projektu jest Narodowe Centrum Kultury.

Instalacje będą krążyć po miastach całej Polski do 8 października. Obecnie jedna z nich stoi w Sosnowcu, druga w Warszawie. Następnie pojawią się kolejno w Krakowie, Gdyni, Gdańsku i Wrocławiu.

Po pierwszym tygodniu trwania projektunajwiększym powodzeniem cieszą się płyty „Życie po śmierci” O.S.T.R., „Clashes” Moniki Brodki oraz „Annoyance and disappointment” Dawida Podsiadło. Książki, po które najczęściej sięgają użytkownicy to „Geniusze fantastyki”, „Solaris” Stanisława Lema (słuchowisko) i „Dziewczyna z pociągu” Pauli Hawkins. 

Już wkrótce ukażą się także spoty z udziałem Joanny Jabłczyńskiej i Jarosława Boberka.