Artur Barciś ma koronawirusa. Znany aktor dołączył do grona gwiazd, które za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowały, że zaraziły się SARS-CoV-2. Na Youtubie opublikował film, w którym recytuje napisany przez siebie wiersz, opowiadający o przebiegu choroby. Koronawirus miał u niego ostry przebieg i aktor apeluje, aby nie oczekiwać, że każdy kto się nim zarazi - nawet osoba, która na co dzień wydaje się być "okazem zdrowia" - przejdzie go bezobjawowo.

Artur Barciś ma koronawirusa. Napisał wiersz o przebiegu choroby

- Myślisz, że cię to ominie, że ciebie to nie dotyczy. Nie ma go w twojej rodzinie, nie ma go w twojej okolicy. Nagle niespodziewanie czujesz, że coś się nie zgadza. Że nie smakuje śniadanie, czy twoje ciało cię zdradza. Powoli, metodycznie, jak bardzo sprawny mechanizm wysyła swoje wytyczne, przejmując już twój organizm.

Powiem ci, co cię czeka, doświadczam tego codziennie. Nie, nie ma na niego lekarstwa, zmierzysz się z nim samodzielnie. Kaszel z rana do nocy, potem od nocy do rana. Będziesz się zwijał z niemocy, osłabniesz od niewyspania. Gorączka cię mokrym kocem rozbije na tysiąc drgawek. A suchy kaszel jak z procy odbierze wiarę w poprawę. Mdłości, ból mięśni, głowy, nogi i ręce jak z waty. Obcy się wybrał na łowy i wali do ciebie z armaty.

I będzie się bawił długo. Nie licz, że cię porzuci. Dziś ty jesteś jego sługą - masz tańczyć, jak ci zanuci. Więc będziesz robił, co każe. Zwiniesz się w rogu pokoju, a on ci wtedy pokaże, w jakim jest dzisiaj nastroju. Samotność dobije cię z boku, choć masz przyjaciół, rodzinę. Nikt cię nie wyrwie z rynsztoku ani na jedną godzinę. Nie zwierzam się, by narzekać, nie chcę współczucia nad głową. To apel mój, byś nie czekał, że będzie bezobjawowo - wyrecytował aktor.

Na opublikowanym wideo widać, że Artur Barciś jest widocznie zmęczony i koronawirus rzeczywiście dał mu się we znaki. Życzymy dużo zdrowia!