Artur Orzech po niemal 30 latach zakończył współpracę z Telewizją Polską. Publiczny nadawca zerwał umowę z popularnym prezenterem na prowadzenie programu "Szansa na Sukces. Opole 2021" po tym, jak ten bez uprzedzenia nie pojawił się na planie charytatywnego odcinka z udziałem dzieci z SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku. Zamiast niego odcinek poprowadził dziennikarz muzyczny Marek Sierocki.

Artur Orzech stracił pracę w TVP

Nieoficjalnie mówi się o tym, że Artur Orzech rzekomo nie uprzedził o swojej nieobecności na planie muzycznego talent show ani producenta, ani pozostałych współpracowników. Telefon odebrać miał dopiero na dwie godziny przed planowanym rozpoczęciem nagrań.

Zmiana prowadzącego nastąpiła w wyniku niedotrzymania przez Artura Orzecha warunków umowy z TVP. Nieprzewidywalne zachowanie pana Artura Orzecha mogło narazić na niezasłużone przykrości zaproszone dzieci - czytamy w komunikacie TVP.

Kto będzie komentował Eurowizję w TVP?

Na razie nie ogłoszono oficjalnie, czy zerwanie współpracy TVP z Arturem Orzechem przy "Szansie na Sukces" spowoduje także zmianę na stanowisku komentatora Eurowizji. Przypomnijmy, że dziennikarz objął tę funkcję w 1992 roku, czyli jeszcze dwa lata przed tym jak Polska zadebiutowała w konkursie.

Udało nam się dowiedzieć, że na korytarzach TVP już huczy od plotek na temat osoby, która najprawdopodobniej zastąpi Artura Orzecha w roli eurowizyjnego komentatora. W tym kontekście najczęściej przewijać się ma nazwisko Mateusza Szymkowiaka. Reporter i prezenter telewizyjnej Dwójki prowadził już Ceremonię Otwarcia Eurowizji Junior 2019 w Katowicach, a także już parokrotnie podawał punkty polskiego jury podczas finału dorosłej Eurowizji.

Dodajmy, że to właśnie Szymkowiak ogłosił w "Pytanie na śniadanie" występ Rafała Brzozowskiego w barwach Polski na tegorocznej Eurowizji w Rotterdamie i przeprowadził z wokalistą pierwszy wywiad na temat jego startu w konkursie.

ZOBACZ TEŻ: Bukmacherzy ocenili szanse Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021. Które miejsce zajmie Polska w Rotterdamie?