Artur Rojek to polski muzyk, wokalista, autor tekstów i piosenek, były członek zespołów Myslovitz i Lenny Valentino, pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu oraz członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Rojek w młodości prowadził audycję 60 minut w Rock Radiu w środowe wieczory, gdzie puszczał głównie alternatywną muzykę gitarową z Wielkiej Brytanii. W drugiej połowie lat 90. prowadził także audycję w sosnowieckim Radiu Rezonans. W 1992 w Mysłowicach założył zespół Myslovitz (początkowo pod nazwą The Freshmen), w którym był gitarzystą i wokalistą, a także autorem tekstów i kompozytorem muzyki. Muzyk wielokrotnie był nominowany do nagrody Fryderyka w kategoriach Wokalista roku, Autor roku oraz Kompozytor roku. Po zdobyciu kilku statuetek i nagraniu ośmiu albumów studyjnych z bandem w 2012 opuścił zespół. Od 2014 roku rozwija swoją karierę solową.

Artur Rojek - solowa kariera

4 kwietnia 2014 dzięki wytwórni muzycznej Kayax ukazał się debiutancki album solowy Artura Rojka zatytułowany „Składam się z ciągłych powtórzeń”. Wydawnictwo dotarło do 2. miejsca polskiej listy przebojów OLiS. We wrześniu tego samego roku płyta otrzymała status platynowej. W kwietniu 2015 roku płyta została nagrodzona Fryderykiem w kategorii Album roku – Pop.

Co jednak nie mniej istotne, dzisiejszy gość Kuby Wojewódzkiego to również pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu w Katowicach, który na początku sierpnia te roku odbył się już po raz dwunasty!

Artur Rojek - życie prywatne

Artur Rojek od ponad 10 lat jest szczęśliwym mężem. W czerwcu 2006 poślubił długoletnią partnerkę Annę Rossę. 6 października 2007 urodził im się syn Franciszek, a w 2012 na świat przyszedł ich drugi syn – Antoni. Rojek ma przyrodniego brata Krystiana i siostrę Sylwię.

Wojciech Szczęsny - drugi gość Kuby Wojewódzkiego

Drugim gościem Kuby Wojewódzkiego będzie dzisiaj Wojciech Szczęsny, który jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych polskich piłkarzy. Szczęsny jest bramkarzem i obecnie występuje we włoskim klubie Juventus Turyn. Od 2007 roku gra także w reprezentacji Polski.

Piłkarz urodził się 18 kwietnia 1990 roku w Warszawie. Jest w związku małżeńskim z Mariną Łuczenko, którą poślubił 21 maja 2016 roku. Wojciech Szczęsny na pewno zostanie dziś zapytany przez Kubę Wojewódzkiego o swój związek z Mariną, z którą mieszka na zmiany w Warszawie, Londynie i Turynie.

A na jakie pytania będzie musiał odpowiedzieć Artur Rojek?

Rojek i Szczęsny u Kuby Wojewódzkiego - kiedy emisja?

Program Kuby Wojewódzkiego z Wojciechem Szczęsnym nim i już dziś, 14.11.2017 o godzinie 22:30 w TVN! Będziecie oglądać?