Artur Szuba zmarł 27 maja 2018 roku. Jako przyczynę jego śmierci podano przegraną walkę z chorobą nowotworową. Szuba był muzykiem, poetą, wydawcą, animatorem kultury, dziennikarzem i PR-owcem muzycznym. Współtworzył takie zespoły jak Marians, Światło i Cień, iNNi, Szepty i Krzyki. Pisał też książki. Spod jego pióra wyszła między innym publikacja "Gdzie oni są?...", czyli zbiór wspomnień z lat 80-tych, a także kilka zbiorów poezji.

Artur Szuba - kim był?

Artur Szuba od dwóch lat zmagał się z rakiem. Chorobę nowotworową wykryto u niego na początku 2017 roku. Muzyk przechodził chemioterapię, a przyjaciele Szuby prowadzili akcję zbierania pieniędzy na jego leczenie. Na stronie zbiórki na jego rehabilitację podano dziś przykrą wiadomość o tym, że muzyk zmarł. Artur Szuba odszedł w niedzielę, 27 maja 2018. Rodzinie i przyjaciołom artysty składany głębokie wyrazy współczucia. 

ZOBACZ TEŻ: MARIA BUJAS nie żyje. Aktorka filmów "Planeta singli" i "Korowód" miała 62 lata

Artur Szuba - kiedy pogrzeb?

Jak podała rodzina wokalisty, pogrzeb Adama Szuby odbędzie się w piątek, 1 czerwca 2018, o godiznie 15.00 na Cmentarzu Komunalnym w Choszcznie. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej: