Uroczysko Siedmiu Stawówto renesansowy zamek, w którym znajduje się luksusowy hotel ze spa, położony jest wśród dolnośląskich pól i lasów. W takim magicznym krajobrazie odnajdziemy wspaniale odnowioną XVI-wieczną bryłę zamku, z niezwykle ciekawą aranżacją wnętrz, stworzoną przez pasjonatów sztuki i dobrego designu.

W przestrzeniach Uroczyska można podziwiać dzieła znanych Artystów m.in. B. Sacharczuk, K. Cybińskiej, K. Nowak, K. Kłapkowskiego i M. Kocińskiego. Właśnie teraz światło dzienne ujrzała kolekcja ceramiki artystycznej. Wystawę, otwartą od początku lutego, obejrzysz podążając przez: rozległy hol główny, pokoje, restaurację oraz przestrzeń spa, znajdującą się w podziemiach zamku.

Tutaj spędzisz czas pełen artystycznych inspiracji ale też wspaniale zrelaksujesz się w Spa by L’Occitane z gabinetami zabiegowymi i strefą wypoczynku, które oferuje bogactwo sensualnych przeżyć, pod postacią zabiegów, na bazie naturalnych składników. Z pewnością warto też zajrzeć do Piwniczki z winami, bo to idealne miejsce dla prawdziwych smakoszy, zakochanych w winnych smakach z całego świata, o których wszystko wie i chętnie uraczy nas opowieścią sommelier Uroczyska. Na wielbicieli piw również czeka nie lada gratka – z pewnością warto skusić się na kolację z wyselekcjonowaną  kartą piw. Autorska karta menu jest idealnie zgrana z porami roku, znajdziesz w niej też pozycje dla wegetarian, wegan i osób nie tolerujących glutenu.

I jak na zamek przystało otacza go ponad 100 ha terenów objętych ochroną przyrody, malownicze stawy, ścieżki spacerowe i wspaniale zachowane lasy to znaki rozpoznawcze tego miejsca. Czy wspomnieliśmy, że możesz przyjechać z czworonogiem?:)