W dniach 16-18 listopada odbyła się największa w Polsce i druga co do wielkości w Europie wystawa sprzętu audio i video – Audio Video Show 2018. Podczas wydarzenia odbyły się dwa premierowe odsłuchy płyt w ramach „Piątków z Nową Muzyką”: „Equinoxe Infinity” Jean-Michel Jarre’a oraz „Ulotne” Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa. Rozmowy z artystami przeprowadził dziennikarz radiowej Trójki, Piotr Metz. Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Związek Producentów Audio Video.

Jean-Michel Jarre w Polsce na Audio Video Show 2018

Jean-Michel Jarre, pionier muzyki elektronicznej, osobiście zaprezentował swój najnowszy album "Equinoxe Infinity". Jest to sequel do albumu "Equinoxe", który ukazał się dokładnie czterdzieści lat wcześniej, 16 listopada 1978 roku. Muzyk podczas rozmowy z Piotrem Metzem między innymi opowiedział, dlaczego płyta zostanie wydana z dwiema okładkami.

Anna Maria Jopek promuje nową płytę „Ulotne”

Podczas Audio Video Show 2018 wspólnie z Anną Marią Jopek można było posłuchać jej najnowszego albumu „Ulotne”, w wersji z płyty winylowej. Jego współtwórcą jest amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy Branford Marsalis. W trakcie rozmowy z Piotrem Metzem wokalistka opowiedziała o procesie tworzenia nagrań oraz odpowiedziała na pytania zadawane przez zgromadzonych fanów i dziennikarzy.

W obu przypadkach urządzeniami, które odpowiadały za brzmienie były: wzmacniacz D’Agostino Relentless oraz kolumny Wilson Audio Alexx. Łączna wartość systemu wynosi 3 miliony złotych.

Spotkanie z albumami „Equinoxe Infinity” oraz „Ulotne” odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – „Piątki z Nową Muzyką”. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

Dowiedz się więcej o Audio Video Show>>