O śmierci DJ Avicii oficjalnie poinformowała jego menadżerka. Na social mediach DJ pojawił się krótki wpis dotyczący jego zgonu. Czy wyjaśnia on przyczynę śmierci młodego Tima Berglinga?

„Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Tima Berglinga, znanego również jako Avicii. Został znaleziony martwy w Maskat w Omanie 20 kwietnia po południu czasu lokalnego. Rodzina jest Tima jest pogrążona w rozpaczy. Prosimy o uszanowanie jej prywatności w tym trudnym dla nich czasie” – napisała zdawkowo menadżerka artysty.

Jak zapowiedziała reprezentantka artysty, było to pierwsze i ostatnie oświadczenie w tej sprawie. Jak widać jednak, nie wyjaśnia ono przyczyny śmierci DJ Avicii? Czy to znaczy, że należy wierzyć wcześniejszym depeszom agenci prasowych dotyczących domniemanej przyczyny jego zgonu?

Avicii  - jaka była przyczyna jego śmierci?

Póki co przyczyny śmierci 28-letniego Avicii’eg nie są ostatecznie znane. W 2016 DJ zawiesił koncertowanie ze względu na stan zdrowia. Już wówczas borykał się z ostrym zapaleniem trzustki, spowodowanym zbyt dużym spożywaniem alkoholu. Zaledwie 2 lata wcześniej, mając 24 lata, przeszedł zabieg wycięcia woreczka żółciowego i wyrostka robaczkowego. Czy to zatem niewyleczone zapalnie trzustki spowodowało, że Avicii nagle odszedł z tego świata? Na potwierdzanie tych informacji przyjdzie nam zapewne jeszcze poczekać.

Do rodziny muzyka płyną kondolencje z całego świata. Muzyka żegnają nie tylko wierni fani, lecz także gwiazdy, z którymi miał okazję zagrać. We wzruszającym wpisie pożegnała go m.in. Madonna.

A Wam z jaki utworem będzie się już na zawsze kojarzyła Avicii?