Bar Refaeli zawarła ugodę w sprawie o oszustwa podatkowe. Supermodelka wraz ze swoją matką była oskarżona przez izraelską prokuraturę o unikanie płacenia podatków i ukrywanie dochodów. Gwiazda nie zarejestrowała w urzędach również swoich nieruchomości oraz samochodów. Co więcej, ukrywała miejsce swojego pobytu przed amerykańskim i izraelskim rządem.

Izraelska piękność tłumaczyła się przed sądem, że ze względu na charakter swojej pracy i ówczesny związek z hollywoodzkim aktorem Leonardo DiCaprio, większość czasu w latach 2009-2012 spędzała w Stanach Zjednoczonych oraz wielu innych krajach, gdzie brała udział w sesjach zdjęciowych i pokazach mody. Prokuratura nie przyjęła jednak jej tłumaczeń i obciążyła ją zarzutem podawania nieprawidłowych informacji podatkowych.

Bar Refaeli zawarła ugodę w sprawie o oszustwa podatkowe

Jak donosi agencja Associated Press, Bar Refaeli ostatecznie zdecydowała się podpisać ugodę, skazującą ją na 9 miesięcy robót społecznych. Znacznie surowsza kara czeka jej matkę. Zipi Refaeli, która przez lata pracowała jako agentka swojej sławnej córki, została skazana na 16 miesięcy więzienia. Matka i córka będą musiały również zwrócić kwotę zaległych podatków i zapłacić dodatkowe 1,5 miliona dolarów.

Przypomnijmy, że ostatnio sporo działo się także w życiu prywatnym Bar Refaeli. Na początku tego roku modelka została mamą po raz trzeci w ciągu 3,5 roku. 20 stycznia gwiazda i jej mąż, izraelski biznesmen Adi Ezra, przywitali na świecie syna, który otrzymał imię David. Para wychowuje także dwie córki: urodzoną w sierpniu 2016 roku Liv i Elle, która urodziła się w październiku 2017 roku.

Zobacz zdjęcia Bar Refaeli i jej matki w naszej GALERII.

SPRAWDŹ: Magdalena Karwacka z "Top Model 8" zdradza nam, jak wygląda życie w Domu Modelek. "Wakacjami bym tego nie nazwała" [WYWIAD]