Barbara Kurdej-Szatan musiała powtarzać maturę. Nie od dziś wiadomo, że nie wszystkie gwiazdy obecne w polskim show-biznesie, mają pełne wykształcenie. Edyta Górniak, czy Agnieszka Chylińska otwarcie mówią o tym, że nie zdecydowały się na zdawanie matury, bo wolały w tamtym czasie poświęcić się karierze. Niektóre gwiazdy nie idą również na studia. Barbara Kurdej-Szatan przyznała z kolei, że swoją maturę musiała powtarzać i to wcale nie dlatego, że za pierwszym razem jej nie zaliczyła. Jaki więc był powód?

Kurdej-Szatan dwa razy pisała maturę

Barbara Kurdej-Szatan podchodziła do matury dwa razy, a wszystko przez skandal, który 15 lat temu wybuchnął w jej rodzinnym mieście, Opolu. W czasie, gdy aktorka zdawała egzamin dojrzałości, ogłoszono że doszło do przecieków i uczniowie piszący maturę będą musieli ją powtórzyć.

"Maturę musiałam zdawać dwukrotnie. Pewnie wiele osób pomyśli, że oblałam i udało się dopiero w poprawce. Nic z tych rzeczy. W Opolu były wtedy przecieki i władze tak się zdenerwowały, że musieliśmy pisać egzamin ponownie: - wyznała w rozmowie z 24opole.pl

Dodatkowo stresujące było dla aktorki to, że musiała ponownie podchodzić do egzaminów z języka polskiego i matematyki. Przez kilka miesięcy uczęszczała na korepetycje z przedmiotu nazywanego "królową nauk":

"Stres był ogromny, a do tego miałam pecha, bo powtarzane były akurat egzaminy pisemne z polskiego i matematyki, a te akurat zdawałam" - dodała.

Na szczęście, Basia Kurdej-Szatan zdała maturę na same piątki i dostała się na wymarzone studia do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, które ukończyła w 2009 roku.