Barbara Kurdej-Szatan do niedawna była jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Swoją przygodę z TVP, uzdolniona aktorka zaczynała rolą Joanny Chodakowskiej w serialu "M jak miłość". W kolejnych latach 34-latka została prowadzącą takich programów jak "Kocham cię, Polsko!", "The Voice of Poland" oraz "The Voice Kids". Żona Rafała Szatana była również współprowadzącą pierwszej polskiej edycji tanecznego show, "Dance Dance Dance". Niestety z dnia na dzień Kurdej-Szatan traciła kolejne programy w telewizji publicznej, aż ostatecznie została z niej zwolniona. 

Barbara Kurdej-Szatan wspomina pracę w TVP

Od czasu, kiedy Kurdej-Szatan straciła pracę przy Woronicza 17, prezenterka wielokrotnie podkreślała w wywiadach, że władzom TVP nie podobała się jej działalność pozamedialna. Aktorka uważa, że została zwolniona ze względu na swoje poglądy polityczne oraz poparcie, które udzieliła środowiskom LGBT. Niemal rok od tych wydarzeń, 34-latka w rozmowie z portalem przeAmbitni.pl zdradziła kulisy pracy w telewizji publicznej. 

Tam nie jest za wesoło, ludzie są inwigilowani, sprawdzane są Facebooki różnych osób. Ja sama słyszałam o sytuacji, że był produkowany film dla TVP i operator główny został zawołany, bo przejrzeli jego teczkę, czyli Facebooka, i stwierdzili, że nie będzie tego filmu. To jest straszne i za "wolnością słowa" w TVP nie tęsknię. Ja nigdy nie podporządkowałam się temu, co się tam dzieje - mówi Kurdej-Szatan. 

Aktorka na pytanie, czy chciałby wrócić do pracy w Telewizji Polskiej stwierdziła, że aby ponownie rozpocząć współpracę z TVP, stacja musiałby przejść całkowitą zmianę.  

Przypomnijmy, Barbara Kurdej-Szatan po zwolnieniu z TVP rozpoczęła współpracę z Polsatem. Współprowadziła m. in. kilka wakacyjnych koncertów organizowanych przez stację oraz wystąpiła w dziesiątej edycji programu "Taniec z gwiazdami". Wspólnie z Jackiem Jeschke doszła do finału tanecznego show, w którym para zajęła 2. miejsce. Natomiast od 2017 roku wciela się w postać Marii Biernackiej w serialu "W rytmie serca", który emitowany jest na antenie Polsatu. 

ZOBACZ TAKŻE: Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan opowiedzieli "Gali", jak udaje im się pokonać przeciwności