Barbara Kurdej-Szatan przerwała milczenie odnośnie zakończenia współpracy z Telewizją Polską. Prezenterka potwierdziła krążące od połowy czerwca doniesienia o utracie pracy w programach rozrywkowych Jedynki i Dwójki. W obszernym wpisie na swoim profilu na Instagramie podziękowała najważniejszym osobom, z którymi przez kilak lat tworzyła "Kocham Cię, Polsko!", "The Voice of Poland", "The Voice Kids" i "Dance Dance Dance". Ciepłe słowa skierowała m.in. w stronę Rinke Rooyensa, Tomasza Kammela i Macieja Musiała. Przy okazji, uchyliła też kulisy zwolnienia. Wyszło na jaw, że Barbara Kurdej-Szatan dowiedziała się o nim przez telefon.

Dziękuję również władzom TVP, że mimo mojej niepokorności politycznej (zawsze uważałam, że powinnam żyć w zgodzie ze swoim sumieniem) dawaliście się namówić przez te parę lat producentom i reżyserom, którzy chcieli ze mną pracować i pozwalaliście na kontynuowanie mojej pracy. Natomiast nie dziękuję za sposób pożegnania się ze mną. Chyba po paru latach prowadzenia tylu programów i bycia jedną z „twarzy TVP”- jak mnie określono - można było zrobić to w bardziej elegancki sposób niż jeden informacyjny telefon wykonany przez kolegę z produkcji. No trudno. Tak czy siak - było wspaniale! - napisała w poście na Instagramie.

Zwolnienie Barbary Kurdej-Szatan z TVP

Barbara Kurdej-Szatan postanowiła także życzyć powodzenia swojej następczyni na stanowisku prowadzącej "The Voice Kids", którą według niepotwierdzonych na razie informacji ma zostać Ida Nowakowska.

- Mojej boskiej następczyni i koleżance Idzie (tak czytałam?) życzę samych najlepszych wrażeń i chwil ! :) Fajnie, że kolejna artystyczna dusza przejmie pałeczkę - czytamy w poście.

Laureatka trzech Telekamer na koniec zdradziła, że podejmuje się nowych wyzwań zawodowych.

- U u mnie? Coś się kończy...coś zaczyna - dodała.

Będziecie tęsknić za Barbarą Kurdej-Szatan w programach TVP?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Skoro już wszystko wiadomo... parę słów ode mnie :) to były piękne lata ! Prowadzenie tych wszystkich bombowych programów - Kocham Cię Polsko, The Voice of Poland, The Voice Kids, Dance Dance Dance - było dla mnie ogromną radością, spełnieniem, niezwykłym doświadczeniem. Angażowałam się maksymalnie, dawałam z siebie ile tylko mogłam ! Przeżywałam razem z uczestnikami, starałam się dodawać otuchy, cieszyłam się z nimi i martwiłam się o nich. I podchodziłam do wszystkiego bardzo poważnie i profesjonalnie zarazem. Chciałabym ogromnie podziękować: Rinke Royens - za to, że zawsze we mnie wierzyłeś i wciąż wierzysz i ufasz! Tomuś @tomaszkammel za wszystkie słowa wsparcia, pomoc i niezwykłą otwartość