Paweł Królikowski w środowisku artystycznym uchodził za wyjątkowo ciepłego i pogodnego człowieka. Znał wielu ludzi, jego kariera trwała dekady, a mimo to show-biznes nigdy go nie zepsuł. Ostatnie lata poświęcił m.in. jurorowaniu w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Skontaktowaliśmy się z Barbarą Kurdej-Szatan, która zna rodzinę Królikowskich od lat.

Barbara Kurdej-Szatan wspomina Pawła Królikowskiego

Strasznie to przeżywam - mówi aktorka w rozmowie z nami. Jak chyba większość. Antek i jego rodzina chcieli, żeby Paweł pracował, żeby się nie zależał. Staraliśmy się mu pomóc na planie. Miał tyle ciepła i radości zawsze. Znamy się długo, grałam z Małgosią (żoną Pawła - przyp. red.) spektakl "Old love", długo ich znam, mimo że nie spędzałam z nim dużo czasu, był człowiekiem takim, że miało się wrażenie, że zna się go całe lata. Był ciekawy ludzi i świata. Był serdecznym, dobrym człowiekiem - mówi Basia, dodając: Antek jest bardzo dzielny.

Gwiazdy żegnają Pawła Królikowskiego

Kolejne wpisy kondolencyjne pojawiają się na profilach gwiazd, które znały bądź współpracowały z aktorem:

Ty, Pawle nigdy nie znikniesz z naszego życia. Do zobaczenia, Przyjacielu - napisał Krzysztof Ibisz. Jestem wściekły, że już nigdy nie zobaczę Twojego uśmiechu - czytamy u Łukasza Płoszajskiego. To strasznie smutna wiadomość. Odszedł wspaniały Aktor. Mąż. Tata. Dziadek  - napisała Olga Frycz.