Aleksander Milwiw-Baron i Tomasz Torres, czyli gitarzysta i perkusista popularnego zespołu Afromental, w nowym wywiadzie dla Gala.pl opowiedzieli szczerze o poważnych zmianach jakie zaszły jakiś czas temu w ich grupie i jak wpłynęły one na brzmienie ich najnowszej płyty pt. "5" (Warner Music Poland) - naszym zdaniem jednej z najlepszych, a już na pewno najbardziej spójnej w całej dotychczasowej dyskografii grupy.

- Od początku istnienia zespołu na żywo towarzyszył nam rockowy sznyt. Ta płyta jest konsekwentnym krokiem, aby ta muzyka być spójna 1:1 z tym, co gramy na koncertach - wyjaśnia Baron.

W rozmowie z Robertem Choińskim trener "The Voice of Poland" i "The Voice Kids" oraz jego kolega z zespołu zdradzili także, co sądzą na temat angażowania się artystów w ważne sprawy społeczno-polityczne.

- Wielokrotnie zdarzało nam się dostawać propozycje od konkretnej grupy politycznej. Akurat od tego zawsze trzymaliśmy się z dala. Nigdy nie chcieliśmy być powiązani z jakąkolwiek grupą - powiedział Torres.

Muzycy zachęcają jednak gorąco swoich fanów do pójścia na niedzielne wybory parlamentarne. Baron przypomina, że głosować można nawet przebywając za granicą - sam ponownie zagłosuje w polskiej ambasadzie w Los Angeles.

- Mam przynajmniej satysfakcję, że chociaż w jakimś mikropromilu wpłynąłem na wynik tych wyborów - wyznał.

Baron i Torres w końcu wyjawili też swoje wymagania koncertowe i zdradzili, czego absolutnie muszą napić się za każdym razem przed wyjściem na scenę. Możecie być mocno zaskoczeni! Członkowie Afromental ujawnili też po raz pierwszy, kiedy i gdzie wystąpią w ramach trasy koncertowej promującej ich nowy album.

Nowy trzyczęściowy wywiad wideo z Baronem i Torresem z Afromental dla Gala.pl możecie obejrzeć już teraz poniżej: