Bartek Królik to wokalista i producent muzycznym, który wraz z Natalią i Pauliną Przybysz tworzył formację Sistars, choć nieraz muzykował też m.in. z Agnieszką Chylińską i Kubą Badachem. W sierpniu zeszłego roku stał się bohaterem mediów plotkarskich po tym, jak przyznał się na Instagramie, że u jego nowo narodzonej córeczki zdiagnozowano zespół Downa. Wówczas nazwał swoją żoną "superbohaterką" i przyznał, że dzięki temu doświadczeniu ma pewność, że jestem prawdziwym mężczyzną. Jak się jednak teraz okazuje, Bartek Królik nie był od początku przekonany, czy urodzenie dziecka z zespołem Downa to dobry pomysł. Muzyk udzielił właśnie szczerego wywiadu, w którym przyznał, że kiedy pierwszy raz dowiedział się, że jego dziecko może być chore, próbował namawiać żonę do aborcji:

„Czasem najgorsza jest możliwość posiadania wyboru. Przy orzeczeniu zespołu Downa aborcja eugeniczna jest dozwolona. Dziś mam poczucie, że przeszedłem kryzys człowieczeństwa i w pewnym momencie zawiodłem sam siebie. Szczęśliwie nie zdołałem nakłonić żony do aborcji. Chciałem usunąć tę wadę, a nie dziecko, które widziałem na ekranie komputera USG. – wyznał wzruszony Bartek Królik w wywiadzie dla „Listy Obecności”.

Muzykowi nie udało się w końcu namówić do tego żony i ich córka Jagoda przyszła na świat. Bartek Królik nie żałuje swojej decyzji:

„Zdecydowałem się skoczyć na głęboką wodę, bo nie chciałem się wycofywać, co wiele razy robiłem wcześniej, ale przede wszystkim dlatego, że zrozumiałem wartość życia i skutki aborcji.” - powiedział.

Przy okazji tego wywiadu Królik powiedział też, że ma żal do lejarzy, którzy ogłaszając diagnozę, nawet nie starali się przekonać jego czy jego małżonki, że narodziny chorego dziecka nie są tragedią, która dotyka całą rodzinę:

"Nie dostaliśmy żadnego wsparcia, jeśli chodzi o drugą stronę, że jest drugi świat - świat życia! Długo przeżywałem depresję po stracie zdrowego dziecka. A żona stała się dla mnie bohaterką, bo ona od początku czuła spokój."

Pamiętacie, jak wygląda Jagoda, córka Bratka Królika? Jej zdjęcia z wraz z tatą znajdziecie w naszej GALERII. Prawda, że słodka? ;-)