Bartosz Zmarzlik Sportowcem Roku 2019 w Polsce. Żużlowiec, który w minionym roku został jako trzeci Polak w historii, indywidualnym mistrzem świata, urodził się 12 kwietnia 1995 r. – więc już za 3 miesiące skończy 25 lat. Pochodzi ze Szczecina. Swoją karierę żużlową rozpoczął w 2010 roku w klubie Stal Gorzów Wielkopolski, z którym dwukrotnie zdobył Drużynowe Mistrzostwo Polski (2014, 2016). Oprócz złotego medalu z 2019 w kategorii seniorów, w przeszłości Bartosz Zmarzlik zdobył m. in. indywidualne mistrzostwo świata i Europy juniorów. A co wiemy o jego życiu prywatnym? Kim jest jego partnerka? Czy ma rodzeństwo? Sprawdź poniżej.

Bartosz Zmarzlik – partnerka

Życiową partnerką Bartosza Zmarzlika jest Sandra Grochowska, z którą żużlowiec pojawił się na uroczystej Gali Mistrzów Sportu 2020. Para spotyka się ze sobą już od kilku lat. Na początku ubiegłego roku młodzi zaręczyli się podczas egzotycznych wakacji w Dubaju. Narzeczona 24-latka z zawodu jest kosmetyczką, a w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie na co dzień startuje jej ukochany, prowadzi własny salon. Tak jak jej partner jest wielką fanką żużla i stara się nie opuszczać żadnego wyścigu z udziałem przyszłego męża. Mistrz świata może zawsze liczyć na wsparcie swojej pięknej narzeczonej.  

Bartosz Zmarzlik – rodzeństwo

Bartosz Zmarzlik jest młodszym bratem Pawła Zmarzlika, również żużlowca. Straszy z braci Zmarzlików zakończył karierę w 2011 roku. Był również wychowankiem Stali Gorzów Wielkopolski. Po tym jak zrezygnował z profesjonalnego uprawiania żużla został jednym z mechaników w teamie swojego brata. 

Zdjęcia Bartosza Zmarzlika i jego partnerki znajdziecie w naszej GALERII >> 

ZOBACZ TAKŻE: Gala Mistrzów Sportu 2020 - WYNIKI. Kto zwycięzcą 85. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego”?