Basia Richard od ponad 10. lat pracuje jako stylistka gwiazd w Hollywood. To ona odpowiada za to, jaką suknię wieczorową wybrać na wielką galę lub jak dobrze wyglądać na czerwonym dywanie. Przez kilka lat była osobistą stylistką Seleny Gomez, a jej stylizacje wielokrotnie były nagradzane i doceniane przez grono krytyków.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Basia Richard poznajcie Polkę, która stylizuje Selenę Gomez [ZDJĘCIA] >>

Jak wygląda praca polskiej stylistki? Basia Richard chodzi na przymiarki, spotyka się z krawcami, przegląda najnowsze kolekcje projektantów, towarzyszy przy teledyskach, spotyka się z menadżerami gwiazd.

Dziś Basia Richard została doceniona za swoje wyjątkowe wyczucie stylu. Polska stylistka znalazła się w gronie siedmiu najlepszych stylistów! Taką nominację przyznał jej Vogue India

– Myślę, że to jest dosyć interesujące, że właśnie indyjski „Vouge” uważa, że ja jestem jedną z tych stylistek. Jestem bardzo zadowolona z tego i myślę, że muszę jeszcze dużo zrobić, żeby może ktoś inny jeszcze zauważył moją pracę – powiedziała stylistka Newserii Lifestyle.

Wraz  z Basią w rankingu znaleźli się Ty Hunter, stylista Beyonce, Mel Ottenberg odpowiedzialny za styl Rihanny czy Monica Rose odpowiedzialna za wizerunek Kendal i Kylie Jenner. Basia Richard do niedawna była osobistą stylistką Gomez, ale dziś często odpowiada również za stylizacje Olivii Holt, Hilary Duff czy Iriny Shayk.

Polska stylistka chętnie podejmuje współpracę w innych dziedzinach. Niedawno miała okazję sprawdzić się niedawno także na polskim rynku, a dokładnie przy najnowszej edycji Top Model. Zaledwie kilka miesięcy temu przygotowywała stylizacje do  kampanii dla marki Boostcase.

 

Przeczytaj także: Top Model ruszyły castingi do 6. edycji programu. Czy wśród uczestników jest przyszły zwycięzca? [ZDJĘCIA] >>