Niepokojące wieści dotyczące Marcina Pendowskiego, polskiego basisty grającego dla Fisz Emade Tworzywo pojawiły się w czwartek w mediach. Artysta uległ poważnemu wypadkowi. Jego stan ma być ciężki.

Marcin Pendowski w szpitalu - w jakim jest stanie?

Kamil Barański, przyjaciel artysty, przekazał informację o wypadku, któremu uległ Pendowski:

Kochani, Marcin Pendowski miał wypadek, jest w śpiączce farmakologicznej - napisał. Nie znamy wszystkich jobów w kalendarzu Penda, więc oznaczam tu kolegów, z którymi muzycznie go kojarzę. Szukajcie na nie zastępcy. A przede wszystkim trzymajmy wszyscy kciuki za przyjaciela

Jak donosi Onet, w chwili wypadku Marcin Pendowski jechał motocyklem, aby dotrzeć na próbę. 

Stan męża skomentowała na Facebooku Barbara Michałek-Pendowska:

Kochani, dopiero się dowiedziałam, że Marcin się nie pogarsza i jest stabilny. Po środowym wypadku motocyklowym został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej ze względu na obrażenia głowy. W takim stanie będzie jeszcze 2-3 dni. Rokowania są dobre. Niech już do nas wraca! - napisała.

Życzymy muzykowi szybkiego powrotu do zdrowia!

Marcin Pendowski: kariera, nagrody

Marcin ma na swoim koncie dwie nominacje do Fryderyka, a z Fisz Emade Tworzywo dorobił się platynowej płyty. W 2015 roku został nagrodzony także statuetką "Mateusza Trójki" w kategorii "debiut jazzowy". Artysta występuje również solowo po pseudonimem Pendofsky. W 2013 r. wziął udział w reaktywacji zespołu Human. Wspiera na scenie również chór Sound'n'Grace.