To, jakie produkty wybieramy dziś podczas zakupów jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Nie chodzi tu tylko o ograniczenie kupowania towarów w plastikowych opakowaniach, ale również stawianie na dostępne na rynku alternatywy produktów codziennego użytku, które są bardziej przyjazne dla środowiska i naszej planety. 

Zalety bawełny organicznej. Dlaczego warto po nią sięgać?

Bawełna organiczna jest uprawiana w nienawożonej chemicznie ziemi przez co najmniej trzy lata. Do jej uprawy nie używa się toksycznych substancji, takich jak pestycydy, herbicydy oraz nawozy sztuczne. W przeciwieństwie do tradycyjnej bawełny, organiczna nie jest poddawana licznym procesom chemicznym. Warto tutaj zaznaczyć, że materiał niepoddawany brutalnej obróbce chemicznej jest trwalszy, a włókna bardziej miękkie i puszyste. Bawełna organiczna jest przede wszystkim dobra dla naszej skóry - pozwala jej oddychać i nie powoduje alergii. Włókna, które uniknęły kontaktu z silnymi środkami chemicznymi, są delikatniejsze i lepiej znoszą upływ czasu; są też barwione składnikami pochodzenia naturalnego. 

Wkładki higieniczne Bella Intima - zmieniają się dla Ciebie

Marka Bella odpowiada na potrzeby planety i swoich klientek, dlatego w produktach Belli znajdziemy właśnie bawełnę organiczną. Oznaczenie na opakowaniu "100 % cotton" zapewnia, że bawełna w naszych wkładkach pochodzi z upraw ekologicznych. Wyjątkowo delikatne bawełniane pokrycie dostarcza naturalną ochronę w strefie intymnej, nawet najbardziej wrażliwej skórze. Brak barwników oraz lateksu gwarantuje wysoką jakość produktu. Wkładki Bella Intima są testowane dermatologicznie. Co więcej - papier wykorzystywany do produkcji kartoników wkładek Bella Intima, pozyskiwany jest z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego leśnictwa.

Certyfikat świadczący o organiczności otrzymać może wyłącznie bawełna pochodząca z upraw całkowicie wolnych od środków chemicznych, zakładanych na glebie wolnej od chemii. Ważne jest również zapewnienie pracującym na niej ludziom godnych i bezpiecznych warunków finansowych oraz bezpieczeństwa. Jak widać, warto wybierać mądrze i szukać produktów, które bazują na ekologicznym podejściu.