Beata Kozidrak obchodzi dzisiaj 56. urodziny. Dla wielu osób to jednak bez znaczenia: piosenkarka jest wciąż ikoną, która seksapilem i wigorem mogłaby zawstydzić niejedną młodszą koleżankę. W końcu na polskiej scenie tworzy od lat 70. i nadal tak jej życie, jak i twórczość cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Ostatnio specjalnie dla "Gali" Beata Kozidrak wspominała swoje dzieciństwo, które spędziła w Lublinie. Gwiazda podkreśla, że w jej grupie rówieśniczej każdy mógł liczyć na drugą osobę, zabawom nie było więc końca, i choć jej rodzina nie miała dużo pieniędzy, wszyscy byli szczęśliwi. Przypomnijmy, że Beata Kozidrak urodziła się jako najmłodsze dziecko - ma dwójkę starszego rodzeństwa. Jej ojciec prowadził firmę budowlaną, mam zaś zajmowała się gospodarstwem domowym.

Artystka początkowo uczęszczała do ogniska baletowego, co zaowocowało propozycją szlifowania warsztatu w Warszawie. Niestety, jej rodzice nie wyrazili na to zgody. Kolejnym ważnym etapem w życiu Kozidrak było liceum: to tutaj początkowo trenowała szermierkę i gimnastykę artystyczną, które porzuciła dla pasji, jakiej poświęca się po dziś dzień - śpiewania.

W III Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie Beata Kozidrak rozpoczęła swoją karierę: w marcu 1978 r. Andrzej Pietras - wokalista i gitarzysta - zaproponował Beacie oraz jej bratu, Jarosławowi (piosenkarzowi i gitarzyście), dołączenie do założonego przez niego zespołu. Tak powstał BAJM - nazwę utworzono od pierwszych liter imion członków grupy (Beata, Andrzej, Jarosław i Marek Winiarski - kolejny gitarzysta). Z czasem Andrzej Pietras zrezygnował z bycia muzykiem na rzecz doglądania interesów zespołu - został bowiem jego menadżerem. A także mężem Beaty,

W czerwcu 1978 r. grupa wystąpiła w Opolu w koncercie "Debiuty" z piosenką "Piechotą do lata". Tak rozpoczęło się pasmo sukcesów, które trwa do teraz. W ciągu blisko 40 lat kariery BAJM sprzedał ponad 2,5 miliona płyt. Wylansował niezliczoną ilość hitów, do których zaliczyć należy "Co Mi Panie Dasz", "O Tobie", "Białą Armię", "Szklankę Wody", "Różową Kulę", "Dwa Serca, Dwa Smutki" czy "Józek, Nie Daruję Ci Tej Nocy".

Ostatnio głośno było o życiu uczuciowym Beaty Kozidrak. Gwiazda, która w 1979 r. wzięła ślub z Andrzejem Pietrasem, ponoć odeszła od męża. Początkowo mówiło się, że między małżonkami nagromadziło się wiele nieporozumień. Gwiazda miała własną wizję kariery i chciała pójść w innym muzycznym kierunku, niż do tej pory. Jej małżonek podobno się na to nie zgadzał. Kozidrak w zeszłym roku miała wyprowadzić się z willi pod Lublinem - potwierdziła to w jednym z wywiadów i na koncercie w Warszawie w lutym tego roku. Gwiazda wykrzyczała ze sceny, że "od niedawna jest warszawianką, ale nie słoikiem". Niedawno pochwaliła się nawet swoim nowym domem, który znajduje się na stołecznym Ursynowie.

Czy naprawdę po 37 latach małżeństwo Kozidrak i Pietrasa przeszło do historii? Cóż, tego nie wie nikt. Plotkom oboje konsekwentnie zaprzeczają. Oficjalna wersja głosi, że Kozidrak chciała być po prostu bliżej swojej starszej córki, Katarzyny Pietras, i jej dzieci. 

Niezmienny pozostaje jednak styl artystki: nieco wyzywający i ekstrawagancki, gdyż wokalistka chętnie eksponuje piękne długie nogi, gustuje również w głębokich dekoltach oraz łączeniu elementów, które kojarzą się z trendami panującymi w latach 80. XX wieku. Lubi skóry, wysokie kozaki, płaszcze, motywy militarne, czerwień i czerń.

Zobaczcie w naszej GALERII, jak swoimi stylizacjami zaskakiwała jedna z największych polskich artystek w historii. Która kreacja wzbudza Wasze największe zainteresowanie?

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: BEATA KOZIDRAK Wraca z nową solową płytą! Posłuchaj pierwszego singla "Bingo"! [AUDIO]

Lubisz Gala.pl? Polub nas na Facebooku!