Beata Kozidrak poinformowała o śmierci Jarosława Kozidraka we wtorek, 12 czerwca. Smutna wiadomość pojawiła się na oficjalnym profilu zespołu Bajm na Facebooku. Mężczyzn był związany z zespołem do 1987 roku. Jak podał dziś jednej z dzienników, przyczyny śmierci Kozidrak na chwilę obecną są wciąż nieznane. Sprawą zajęła się prokuratura, która zleciała szczegółową sekcję zwłok.

Jarosław Kozidrak - na co zmarł?

Dziennikarzom dziennika Fakt udało się ustalić, że w weekend po północy zadzwonił na policję w Lublinie mężczyzna, który poinformował, że coś się stało jego koledze. Kiedy policjanci przybyli na miejsce, Jarosław Kozidrak już nie żył. Po złożeniu zeznań mężczyzna nie został zatrzymany. Na łamach dziennika nie pojawiła się jednak informacja, kim był wspomniany mężczyzna.

Fakt podaje również, że na miejscu zdarzenia szybko pojawił się prokurator. Zlecił on przeprowadzenie sekcji zwłok, która ma wyjaśnić tajemnicze okoliczności zgonu Jarosława Kozidraka:

"Na miejscu zdarzenia był prokurator. Prokuratura Rejonowa Lublin Północ wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Decyzją Prokuratury ciało zostało przekazane do oględzin medykowi sądowemu. W środę o 9 rano rozpocznie się sekcja zwłok" – powiedziała "Faktowi" Agnieszka Kępka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Jarosław Kozidrak - kim był?

Jarosław Kozidrak był współzałożycielem zespołu Bajm. Odszedł z zespołu w 1987 r. w wyniku konfliktu z Andrzejem Pietrasem, byłym mężem Beaty. Zespół Bajm po śmierci Kozidraka wypowiada się o nim jedynie w dobrym tonie:

To był wspaniały człowiek, obdarzony wielkim talentem, twórca przebojów takich jak: „Józek, nie daruję Ci tej nocy”, „Nie ma wody na pustyni” czy „Dwa serca, dwa smutki”.

Beata Kozidrak podobno przez lata nie miała najlepszych relacji z bratem. Mimo to jest zdruzgotana po jego śmierci.

Beata Kozidrak i zespół Bajm, który zakładał Jarosław Kozidrak, są okładkowymi bohaterami najnowszego wydania magazynu „Gala”.