Jarosław Kozidrak nie żyje. O śmierci współzałożyciela zespołu Bajm poinformowała jego pogrążona w żalu siostra, Beata Kozidrak oraz jej były mąż Andrzej Pietras w oficjalnym komunikacie na profilu grupy na Facebooku. Rodzina na razie nie podała dokładnej przyczyny śmierci Jarosława Kozidraka. Brat Beaty Kozidrak zmarł w wieku 63 lat.

Z ogromną przykrością informujemy, że w dniu 12.06.2018 r. zmarł Nasz przyjaciel, brat, współzałożyciel zespołu BAJM - Jarosław Kozidrak. To był wspaniały człowiek, obdarzony wielkim talentem, twórca przebojów takich jak: Józek nie daruję Ci tej nocy, Nie ma wody na pustyni czy Dwa serca Dwa smutki - napisano.

Kim był Jarosław Kozidrak?

Jarosław Kozidrak, śpiewający gitarzysta, był jedną z czterech osób, które w 1978 roku w Lublinie powołały do życia Bajm, jeden z najważniejszych pop-rockowych zespołów na polskiej scenie muzycznej. To właśnie od pierwszych liter imion Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa, Jarosława Kozidraka i Marka Winiarskiego powstała zresztą nazwa grupy. Nagrał z Bajmem w sumie trzy płyty, po czym odszedł z zespołu, aby zająć się swoją drugą wielką pasją, czyli malarstwem.

Zdjęcia Beaty Kozidrak i jej zmarłego brata Jarosława znajdziecie w GALERII >>

Beata Kozidrak udzieliła ostatnio szczerego wywiadu w "Gali". Numer wciąż jest w sprzedaży. Beata opowiedziała o 40 latach zespołu Bajm, o blaskach i cieniach sławy, o swoich córkach i wnukach, a także o rozstaniu i przyjaźni z Andrzejem Pietrasem.