Beata Tyszkiewicz postanowiła definitywnie zrezygnować z pracy. Legenda polskiego kina od kilku lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W maju 2017 roku 81-latka przeżyła rozległy zawał serca, po którym wycofała się z życia publicznego. Aktorka po 13 latach zrezygnowała z udziału w programie "Taniec z gwiazdami", którego była jurorką. Po opuszczeniu szpitala, byłą żoną Andrzeja Wajdy zajęły się jej córki, Wiktoria i Karolina, która poinformowała media o trudnej decyzji swojej matki. 

Mama nie chce wracać do życia publicznego. Chce od tego odpocząć. Tak zdecydowała i jest uparta. Wszystko ma związek z szacunkiem, jakim moja mama darzy swoją publiczność. Ona uważa, że gwiazda zawsze i wszędzie powinna być wzorem, dobrze wyglądać i nie urażać ludzi swoją słabością i gorszym wizerunkiem. Dzisiejsze pokolenie ma do tego inny stosunek. Aktorki pokazują się w dresach i bez makijażu, a moja mama zawsze była osobą zadbaną - zdradziła "Super Expressowi" Karolina Wajda.

Najstarsza córka Beaty Tyszkiewicz wyznała dziennikowi również, że matka często odwiedza ją w jej dworku w Głuchach pod Warszawą, w którym panują wręcz sanatoryjne warunki. Jednak na co dzień, dama polskiego kina woli mieszkać w mieście, gdzie może liczyć na pomoc swojej gosposi.

Beata Tyszkiewicz nie wróci już do telewizji 

Beata Tyszkiewicz zrezygnowała z udziału w programie "Taniec z gwiazdami" ponad dwa lata temu po przejściu rozległego zawału serca. Przypomnijmy, że była związana z formatem aż przez 13 lat. Aktorka po raz pierwszy oceniała taneczne popisy gwiazd polskiego show-biznesu już w 2005 roku. Po raz ostatni w składzie jury zasiadła z kolei wiosną 2017 roku. W ostatnich latach Beata Tyszkiewicz rzadko grała w serialach oraz filmach. Największą popularność aktorce przyniosła rola Izabeli Łęckiej w ekranizacji powieści Bolesława Prusa, "Lalka". 

Pani Beacie życzmy dużo zdrowia!

ZOBACZ TAKŻE: "Taniec z gwiazdami 2020" - kto wystąpi w 11. edycji programu?