Szkoła prowadzi naukę w 4 miastach Polski (Warszawa, Kraków, Poznań i Gdańsk) w trybie dziennym, wieczorowym albo zaocznym. Wiedzę i umiejętności w kreowaniu wizerunku można zdobywać podczas krótkich kursów weekendowych lub uczęszczając do rocznej szkoły na kierunkach: wizaż, fryzjerstwo lub charakteryzacja.

Program nauczania cechuje się indywidualnym podejściem do studenta i jest tak skomponowany, aby wykłady i ćwiczeniami uczyły warsztatu profesjonalnego makijażysty i rozwijały jego artystyczną wrażliwość. Dewizą szkoły jest przygotowanie studentów do samodzielnej pracy w branży kosmetycznej, fryzjerskiej czy filmowej. Uczymy jak podkreślać naturalne piękno klientów, tuszować niedoskonałości urody i czynić ich zadowolonymi ze swojego wyglądu. 

Na kierunku wizaż zgłębiane są takie bloki tematyczne jak: makijaże dzienne, makijaże wieczorowe, przygotowanie wizerunku panny młodej, makijaże do sesji zdjęciowych, telewizyjne i teatralne, najnowsze trendy w branży, ale też makijaże z różnych epok historycznych czy graficzne.

Kierunek fryzjerski, to: modelowanie włosów, upięcia ślubne i wieczorowe, koloryzacja, strzyżenia, nowe trendy i fryzury epokowe.

Kierunek charakteryzacja, to przygotowanie do pracy w teatrze czy filmie i tematy z tą dziedziną związane: postarzanie, odmładzanie, efekty specjalne, praca na odlewach i perukarstwo.

Szkoła zapewnia studentom profesjonalne kosmetyki, akcesoria i materiały edukacyjne.

Podczas edukacji studenci uczestniczą w praktykach zawodowych poza szkołą. Najczęściej są to sesje zdjęciowe, nagrania teledysków lub programów telewizyjnych, ale także praca przy spektaklach teatralnych, eventach czy pokazach mody. Każde uczestnictwo w praktykach zwiększa nabyte doświadczenie oraz tworzy liczne kontakty w branży.

Prawdziwym skarbem szkoły są wykładowcy: wybitni, cierpliwi i twórczy.

To niezwykła kadra specjalistów z różnych dziedzin, każdy z bogatym zawodowym doświadczeniem. Wśród wykładowców są wizażyści współpracujący ze znanymi markami kosmetycznymi, autorzy podręczników dla wizażystów i stylistów, wybitni fryzjerzy z kilkunastoletnim doświadczeniem w zawodzie, ekipa charakteryzatorów pracujących na co dzień w teatrach lub w telewizji, makijażyści specjalizujący się w sesjach fotograficznych oraz sztab rewelacyjnych fotografów z olbrzymim doświadczeniem przy zdjęciach portretowych i modowych.

Każdy z naszych wykładowców stale rozwija swoje umiejętności i śledzi wszelkie nowości w branży.

www.beautyart.pl

oddziały: Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk