New York Fashion Week powoli dobiega końca. W tym roku byliśmy świadkami silnego powiewu świeżości, ale i... wpadek oraz kontrowersji.

Tegoroczna edycja tygodnia mody przyciągnęła wielu wybitnych projektantów, znanych modeli i gości z całego świata. Polskę reprezentowały blogerki modowe – Jessica Mercedes Kirschner oraz Maffashion (Julia Kuczyńska).

ZOBACZ: Gigi Hadid, Taylor Swift, Kim Kardashian, Kendall Jenner oraz polskie blogerki na New York Fashion Week [ZDJĘCIA]

Polskę reprezentowała również pochodząca z Krakowa marka streetwearowa MISBHV, która zadebiutowała na tegorocznych New York Fashion Week. Marka zaprezentowała nową kolekcję, w której królowały pastelowe odcienie. Debiut okazał się jak najbardziej udany, bo MISBHV zostało docenione przez serwis vogue.com.

ZOBACZ: MISBHV zadebiutowało na New York Fashion Week. Polska marka podbiła serca redaktorów mody! [ZDJĘCIA]

Jedną z projektantek, która miała okazję pokazać swoje nowości na NYFW, była Victoria Beckham.Oczywiście, by podziwiać zdolności ukochanej, w pierwszy rzędzie zasiadł David Beckham oraz syn pary, Brooklyn. Wsparcie jak najbardziej przydało się projektantce, po której spłynęła fala hejtu. Wszystko przez modelki, które pojawiły się na jej pokazie. Wielu zarzuciło Victorii Beckham, że wybierając konkretne dziewczyny (o wyjątkowo szczupłej, wręcz anorektycznej sylwetce) promuje niezdrowy styl życia.

ZOBACZ: Victoria Beckham przerażająco chude modelki na jej pokazie. W sieci zawrzało [ZDJĘCIA]

Szeroko komentowany był również pokaz Kanye Westa, który zaprezentował nową kolekcję Yeezy Season 4. Pokaz trwał prawie 3 godziny – modelki, które wystawione były na mocne słońce, co rusz omdlewały. Cała kolekcja była jednak bardzo spójna i z pewnością przyciągała uwagę.

ZOBACZ: Klan Kardashian-Jenner na pokazie Yeezy Season 4

Wczoraj miał miejsce jeden z ostatnich pokazów w ramach New York Fashion Week. Swoją kolekcję zaprezentował Michael Kors, a jedną z modelek, która miała okazję ją reprezentować, była Bella Hadid.19-latka okrzyknięta przez magazyn GQ i Fashion Los Angeles Awards modelką roku, z gracją poruszała się po wybiegu w eleganckiej czarnej sukni wyszywanej cekinami. Modelka szła na bajecznie wysokich obcasach, które (jak się później okazało) były na nią zdecydowanie za małe.

Bella Hadid mimo za małych butów świetnie sobie poradziła... ale tylko do pewnego momentu. Upadek na wybiegu może zdarzyć się nawet najlepszym i najbardziej doświadczonym modelkom, jak choćby Naomi Campbell. Niestety, wczorajszego wieczoru nie udało się go uniknąć Belli.

Modelka mimo wpadki zachowała jednak dystans do siebiei jak gdyby nigdy nic podniosła się po upadku. Belli Hadid udało się podnieść i przejść do końca wybiegu.Czy taka wpadka zaważy na jej dalszej karierze w modelingu?