Benedykt XVI, 93-letni były papież, jest w bardzo złym stanie - donosi niemiecka gazeta "Passauer Neue Presse". Z emerytowanym papieżem miał w ubiegłą sobotę spotkać się dziennikarz i jego biograf, Peter Seewald. Wyznał, że podczas spotkania głos Benedykta był ledwo słyszalny, a dodatkowo od jakiegoś czasu duchowny cierpi na półpasiec, infekcję wirusową, która powoduje bolesne wysypki i jest powszechna wśród osób starszych.

Benedykt XVI w złym stanie. Jest bardzo słaby

Stan Benedykta XVI miał dodatkowo pogorszyć się w czerwcu po tym, jak po raz pierwszy od swojej rezygnacji w 2013 roku opuścił Włochy, aby złożyć pożegnalną wizytę starszemu bratu Georgowi w rodzinnej Bawarii. Georg Ratzinger zmarł 1 lipca w wieku 96 lat. Obaj bracia otrzymali święcenia kapłańskie tego samego dnia w 1951 roku.

Przypomnijmy, że Benedykt XVI, który został wybrany w 2005 roku na następcę Jana Pawła II, wstrząsnął wiernymi a nawet najbliższymi współpracownikami 11 lutego 2013 roku, kiedy ogłosił, że rezygnuje z roli głowy Stolicy Apostolskiej. Były papież powiedział zgromadzeniu kardynałów, że jest zbyt stary i słaby, aby kierować instytucją liczącą ponad 1,3 miliarda członków.

W czasie rezygnacji Benedykta Watykan pogrążony był w kłopotach finansowych i skandalach związanych z wykorzystywaniem seksualnym. Papież utrzymywał jednak, że jego rezygnacja była spowodowana wyłącznie względami zdrowotnymi.

ZOBACZ TEŻ: ELŻBIETA ZAPENDOWSKA traci wzrok. "W niedalekiej przyszłości będzie niewidoma"