Joanna Kulig powraca na zagraniczne salony. Polska aktorka, o której dwa lata temu zrobiło się bardzo głośno za sprawą jej roli w nominowanej do Oscara "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego, rozpoczęła promocję serialu "The Eddy". Uroczysta premiera międzynarodowej produkcji platformy Netflix z udziałem Kulig odbyła się w czwartek, 27 lutego, na trwającym właśnie Berlinale 2020. Po pierwszym oficjalnym pokazie serialu 37-latka bawiła się na koktajlu z udziałem twórców i obsady. Zdjęcia z czerwonego dywanu i imprezy możecie obejrzeć już teraz w naszej GALERII.

"The Eddy" na Netflix - data premiery

Pokaz serialu "The Eddy" na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie zbiegł się w czasie z publikacją teasera, oficjalnych plakatów i ogłoszeniem daty premiery produkcji. Serial w reżyserii Alana Poula i laureata Oscara, Damiena Chazelle'a ("La La Land) pojawi się na Netflix już 8 maja.

"The Eddy" - o czym jest serial Netflixa z Joanną Kulig?

"The Eddy" to ośmioodcinkowy miniserial, którego akcja toczy się w tętniących życiem, wielokulturowych dzielnicach współczesnego Paryża. Elliot Udo (André Holland), niegdyś ceniony nowojorski pianista jazzowy, jest współwłaścicielem podupadającego klubu The Eddy. Występuje także w roli managera kapeli prowadzonej przez Maję (Joanna Kulig) - piosenkarkę, będącą z nim w burzliwym związku. Kiedy Elliot odkrywa, że jego wspólnik Farid (Tahar Rahim) może być zaangażowany w szemrane interesy w klubie, na światło dziennie wychodzą również inne tajemnice, o których nie miała pojęcia nawet żona Farida, Amira (Leïla Bekhti). A gdy do Paryża - i do mieszkania Elliota - z niespodziewaną wizytą przyjeżdża jego zagubiona, nastoletnia córka, Julie (Amandla Stenberg), jego życie zawodowe i osobiste zaczyna się rozpadać, a on sam konfrontuje się ze swoją przeszłością, walcząc jednocześnie o utrzymanie klubu i starając się chronić najbliższych. W serialu występują także Melissa George (Terapia), Adil Dehbi (How I Became a Superhero), Benjamin Biolay (Ból), Tchéky Karyo (Zaginiony) oraz debiutujący na ekranie raper Sopico.

ZOBACZ TEŻ: Joanna Kulig zagra w serialu Netflixa. Wiemy, ile będzie zarabiać!