Bill Gates znów jest na ustach całego świata. O amerykańskim informatyku, przedsiębiorcy i współzałożycielu firmy Microsoft, głośno jest ostatnio głównie z powodu poważnych zawirowań w jego życiu prywatnym. 65-letni miliarder i młodsza od niego o  9 lat Melinda Gates ogłosili na początku maja, że biorą rozwód. O tym, że para podjęła decyzję o zakończeniu trwającego 27 lat małżeństwa, dowiedzieliśmy się z ich wspólnego oświadczenia, opublikowanego w mediach społecznościowych.

Po wielu przemyśleniach i ciężkiej pracy nad naszym związkiem podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. Przez 27 lat doczekaliśmy się trójki wspaniałych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która działa na całym świecie, by umożliwić ludziom prowadzenie zdrowego i produktywnego życia - napisali.

Gatesowie zapewnili, że choć nie są już razem, to nadal będą ze sobą współpracować w swojej fundacji.

Nie jesteśmy jednak w stanie rozwijać się dalej jako para w tej kolejnej fazie naszego życia - czytamy.

Bill Gates miał romans z pracownicą Microsoftu

Dwa tygodnie po ogłoszeniu rozstania Billa i Melindy Gatesów, na jaw wyszły kolejne szczegóły dotyczące ich związku. Okazuje się, że ochłodzenie relacji małżonków nastąpiło już przeszło 20 lat temu. W 2000 roku sławny biznesmen wdał się w romans z pracownicą Microsoftu. Kobieta wysłała nawet list do żony Gatesa i żądała, aby ta go przeczytała. Nie wiadomo jednak, czy Melinda zdecydowała się zapoznać z jego treścią.

Wieści o rzekomo wieloletnim romansie Gatesa z jego pracownicą dotarły jednak na pewno do członków zarządu Microsoftu. Jak informuje dziennik "The Wall Street Journal", po ujawnieniu informacji w korporacji zarządzono w tej sprawie specjalne dochodzenie. W tym celo wynajęto nawet zewnętrzną firmę prawniczą.

Przypomnijmy, że w marcu 2020 roku Bill Gates ostatecznie zrezygnował z zasiadania w radzie dyrektorów Microsoftu. Rzeczniczka miliardera zaprzecza, że ​​jego rezygnacja miała związek ze śledztwem.

CZYTAJ TEŻ: Bill i Melinda Gates rozwodzą się po 27 latach małżeństwa. Para miliarderów nie podpisała intercyzy