Bill i Melinda Gates biorą rozwód. W mediach już mówi się, że najprawdopodobniej będzie to najdroższe rozstanie w historii. Z dokumentów sądowych wynika bowiem, że para nie zdecydowała się na intercyzę. Teraz będzie musiała porozumieć się co do podziału jednej z największej fortun na świecie - wspólny majątek Gatesów wyceniany jest na 146 miliardów dolarów.

Bill i Melinda Gates - rozwód pary miliarderów

65-letni Bill Gates, współzałożyciel i były prezes Microsoftu, jest aktualnie czwartym najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego młodsza o 9 lat żona Melinda, bizneswoman i filantropka, zyskała uznanie dzięki współprowadzeniu Fundacji Gatesów. Swoje rozstanie ogłosili w niedzielę za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Po długim namyśle i mnóstwie pracy włożonej w nasz związek podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Gatesowie uznali, że doszli do momentu, w którym "nie mogą się już rozwijać jako para". Na razie nie podali żadnych informacji o swoich planach finansowych, ale zapowiedzieli, że nadal maja zamiar współpracować przy swojej fundacji.

W ciągu 27 lat wychowaliśmy trójkę niezwykłych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która działa na całym świecie i daje ludziom sposobność, by wiedli zdrowe i produktywne życie. Wciąż wierzymy w tę misję i będziemy razem współpracować w fundacji, jednak nie uważamy, że możemy się już rozwijać jako para na kolejnym etapie naszego życia - napisali.

Przy okazji zaapelowali do mediów o uszanowanie ich prywatności.

Prosimy o przestrzeń i prywatność dla naszej rodziny w momencie, w którym zaczynamy kierować tym nowym życiem - dodali.

Przypomnijmy, że Bill i Melinda Gates pobrali się 1 kwietnia 1994 roku. Mają trójkę dzieci: córki Jennifer (ur. 1996) i Phoebe (ur. 2002) oraz syna Rory'ego (ur. 1999).

ZOBACZ TEŻ: Najbogatszy człowiek na świecie to już nie Jeff Bezos! Kto go zastąpił?