Bill Pullman gościem Kuby Wojewódzkiego. Słynny aktor promuje w Polsce film "Ukryta gra" - ostatni, jaki wyprodukował Piotr Woźniak-Starak. Producent zginął tragicznie 18 sierpnia tego roku, nie doczekawszy premiery filmu. "Ukryta gra" była pokazywana na festiwalu w Gdyni, gdzie zdobyła nagrodę specjalną. Galowa premiera filmu odbyła się zaś w Warszawie 4 listopada. Gościła na niej wdowa po producencie, dziennikarka Agnieszka Woźniak-Starak. Pullman jest główną gwiazdą "Ukrytej gry". W wywiadach bardzo sobie chwalił współpracę z polską ekipą, a zwłaszcza z Robertem Więckiewiczem. Niektórzy recenzenci po obejrzeniu filmu stwierdzili nawet, że Więckiewicz przyćmił amerykańskiego gwiazdora. Sam Pullman komplementuje wybitną grę Polaka m.in. w najnowszym wywiadzie dla "Newsweeka". A co powie, siedząc na kanapie u Wojewódzkiego? Przekonasz się już o godz. 22:30. Tymczasem dowiedz się więcej o Billu Pullmanie PONIŻEJ.

Bill Pullman - kim jest?

Bill Pullman ma 65 lat. Jest utożsamiany głównie z kinem lat 90. Urodził się w Hornell w stanie Nowy Jork jako syn fizyka i pielęgniarki. W jego żyłach płynie brytyjska i holenderska krew. Zanim został aktorem, był był wykładowcą dramatu w SUNY Delhi i Szkole Filmowej i Fotograficznej w stanie Montana. To studenci zachęcili go, by spróbował swych sił przed kamerą.

Bill Pullman - "Kosmiczne jaja", David Lynch, "Bezsenność w Seattle"

Pullman debiutował w czarnej komedii "Bezlitośni ludzie" z Dannym DeVito i Bette Midler. Później zagrał w kultowej komedii "Kosmiczne jaja" Mela Brooksa. Za swoje największe osiągnięcie uważa występ u Davida Lyncha w "Zagubionej autostradzie" z 1996 roku. Polscy widzowie z pewnością najlepiej kojarzą aktora z "Bezsenności w Seattle" oraz z "Ja cię kocham, a ty śpisz". Wkrótce będziemy go też utożsamiać z "Ukrytą grą".

Bill Pullman - żona, dzieci, rodzina

Pullman w przeciwieństwie do innych hollywoodzkich gwiazd nie słynie ze skandali. W 1987 roku ożenił się z tancerką Tamarą Hurwitz. Mają troje dzieci: córkę Maesę oraz dwóch synów - Jacka i Lewisa. Aktor jest domatorem, najchętniej przebywa w towarzystwie rodziny i przyjaciół, a wypoczywać lubi najbardziej na łonie natury.

Obok Pullmana gościem Wojewódzkiego będzie także Rafał Zawierucha, czyli jedyny Polak, który zagrał u Quentina Tarantino.

SPRAWDŹ, kim jest Rafał Zawierucha>>