Billie Eilish od momentu wydania singla "Ocean Eyes" w 2015 roku stała się jedną z ikon muzycznego pokolenia Gen Z. Artystkę kochamy za to, że łamie konwencje gatunkowe, czyniąc współczesną muzykę alternatywną i popową nowym odkryciem. Jej nowa, wyczekiwana płyta "Happier Than Ever" właśnie ukazała się na rynku muzycznym i już zdążyła nieźle namieszać!

Nowa płyta Billie Eilish "Happier Than Ever"

Billie Eilish przeszła do historii jako najmłodsza artystka, która otrzymała nominacje i nagrody Grammy w czterech najważniejszych kategoriach: Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Piosenka roku. Otrzymała także nagrodę w kategorii Najlepszy album wokalny pop. Nowa, uwielbiana przez przedstawicieli wielu pokoleń ikona popkultury napisała i nagrała również utwór do filmu o Jamesie Bondzie, "No Time To Die", który w kilka dni po premierze już był światowym hitem.

Podczas tegorocznej ceremonii Grammy Billie znów okrzyknięta została jedną z najlepszych pośród współczesnych artystów - tym razem w jej ręce trafiły statuetki za Nagranie roku ("everything i wanted") oraz Najlepszą piosenkę napisaną dla medium wizualnego ("No Time To Die"). 

Jej najnowsza płyta, "Happier Than Ever" napisana przez Billie i jej brata Finneasa O’Connella, który jest także producentem albumu, już w chwilę po premierze (która miała miejsce 30 lipca 2021) robi ogromną furorę.

Na początku czerwca do serwisów cyfrowych trafiła kolejna zapowiedź płyty, utwór "Lost Cause". Natomiast w lipcu swoją premierę miał singiel "NDA", do którego powstał mroczny i widowiskowy teledysk wyreżyserowany przez artystkę. Album "Happier Than Ever" jest dostępny przez miesiąc na wyłączność w sklepach sieci Empik, empik.com oraz we wszystkich serwisach cyfrowych.

Najbardziej uszczęśliwiłoby mnie, gdyby ludzie po wysłuchaniu płyty mogli powiedzieć: "O Boże, czuję dokładnie to samo. Nie zdawałem/zdawałam sobie z tego sprawy, ale naprawdę tak to czuję". I może gdyby po przesłuchaniu dokonali w swoim życiu zmiany, która ich uszczęśliwi. Nie chcę wchodzić bardziej w szczegóły, bo chcę zostawić tę decyzję słuchaczowi. Nie chcę nikomu wszczepiać pomysłów do głowy, bo chciałabym, by każdy miał w pełni poczucie, że jego interpretacja jest tą właściwą - powiedziała Billie w wywiadzie udzielonym VEVO. 

Billie Eilish - "Happier Than Ever" - teledysk

Kilka dni temu premierę miał również teledysk do utworu "Happier Than Ever". Klip odtworzono już prawie 3 miliony razy! 

Billie Eilish - działalność pozamuzyczna

W lutym na Apple TV+ odbyła się premiera filmu dokumentalnego "Billie Eilish: świat lekko zamglony" w reżyserii R.J. Cutlera. W maju do sprzedaży trafił natomiast książkowy debiut artystki - "BILLIE EILISH", czyli zachwycająca wizualna opowieść o życiu gwiazdy. Fani w książce mogą oglądać setki niepublikowanych wcześniej zdjęć, osobiście wybranych przez Billie.

ZOBACZ TAKŻE: BILLIE EILISH: 10 faktów o piosenkarce, które sprawią, że pokochasz ją jeszcze bardziej