Artykuł promocyjny

Mówi się, że oczy są zwierciadłem naszej duszy. Dzięki nim umiemy nawiązać kontakt z drugim człowiekiem bez pomocy słów, wyrazić swoje emocje oraz podkreślić nasze piękno. Jednak z biegiem czasu nasze oczy zaczynają znacząco się zmieniać. Wynika to z faktu, że skóra wokół nich należy do najcieńszej i najdelikatniejszej w naszym ciele. Z tego powodu to właśnie na niej najszybciej widoczne są oznaki starzenia w postaci zmarszczek, worków pod oczami oraz utraty elastyczności powodującej opadanie powiek, które nadają naszej twarzy smutny i „zaspany wygląd”. Dodatkowo w przypadku kobiet opadające powieki mogą utrudniać lub nawet uniemożliwiać wykonanie makijażu wpływając negatywnie na poczucie własnej atrakcyjności. Opadające powieki mogą także utrudnić nam prawidłowe widzenie znacząco obniżając jakość naszego życia.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele kosztownych jednak nie zawsze skutecznych metod. Blefaroplastyka nie należy do tego spectrum. Metoda ta bowiem w szybki i skuteczny sposób pomaga w odzyskaniu pięknego wyglądu oczu. Krótki czas trwania zabiegu, jego bezbolesny i łagodny przebieg, brak potrzeby hospitalizacji po jego wykonaniu oraz szybki powrót pacjenta do normalnego funkcjonowania stanowią jej dodatkowe atuty.

Czym jest blefaroplastyka?

Ta fachowa nazwa odnosi się do operacji estetycznej powiek górnych oraz dolnych. W przypadku powiek górnych pożądany wygląd uzyskuje się poprzez usunięcie nadmiaru skóry, a niekiedy również poprzez redukcję poduszek tłuszczowych, które pozostawione bez korekty nadają oczom „zmęczony” wygląd. W trakcie zabiegu cięcia prowadzone są w naturalnych fałdach skóry oczu dzięki czemu nie powstają widoczne blizny pooperacyjne. Operacja wykonywana w zakresie powiek dolnych dotyczy redukcji „worków pod oczami”. Zabieg przeprowadzany jest przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Na specjalne życzenie pacjenta możliwe jest także wykonania znieczulenia ogólnego w warunkach szpitalnych. W kilka godzin od wykonaniu zabiegu pacjent wraca do domu. Około tygodnia od wykonania zabiegu usuwane są cienkie szwy pooperacyjne. Po około 1 do 2 tygodni po operacji pacjent wraca do normalnego funkcjonowania, natomiast po około 6 do 8 tygodniach od zabiegu pojawia się jego oczekiwany rezultat w postaci odzyskania młodzieńczego wyglądu powiek. Co więcej rezultaty blefaroplastyki należą do długotrwałych i nie tylko odmładzają wygląd oczu ale jednocześnie wpływają na odmłodzenie całej twarzy.