Wytworne kreacje gwiazd są nieodzownym elementem każdego festiwalu filmowego. Tyk było i tym razem na Festiwalu Filmowym w Gdyni. A okazji do ich zaprezentowania było co najmniej kilka.

Zobacz: Kaczyńska, Bohosiewicz, Preis, Olejnik na gali finałowej Festiwalu Filmowego w Gdyni 2016 [ZDJĘCIA]

W czasie trwania całego festiwalu w Gdyni odbyły się dwie duże imprezy, na które gwiazdy przygotowały bardzo specjalne stylizacje. Pierwszą z nich była impreza TVN, drugą – najważniejsza podczas całego wydarzenia, sobotnia gala zamknięcia festiwalu. Na obie z nich gwiazdy przybyły nie tylko licznie, ale i w dobrych nastrojach. W końcu gdzie indziej niż na Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni mogą lepiej zaprezentować swoją klasę i zadać szyku?

Podczas czwartkowej imprezy TVN wyróżniało się kilka gwiazd. Naszą szczególną uwagę zwróciła Magdalena Boczarska. Aktorka wybrała dla siebie na ten wieczór czarną sukienkę o długości 3/4 z prześwitującej siatki i koronki z nałożonymi na nie fluorescencyjnymi aplikacjami i grubym pasem w kosmiczny wzór. Kreacja pochodzi z najnowszej kolekcji Gosi Baczyńskiej i świetnie prezentowała się z zachowawczymi czarnymi dodatkami – sandałami, kolczykami i puzderkiem.

Na tej samej imprezie szyku zadała Monika Olejnik. Dziennikarka wybrała czarną sukienkę z koronki z nowej kolekcji H&M Studio, którą rozweseliła różowa torebka z ćwiekami Valentino i biało-czarne platformy. Na czerń i biel pozostawili też Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski. Para wyglądała tego dnia na wyjątkowo dobrze dobraną. A wszystko to za sprawą gry tych kolorów. Kasia wybrała bowiem białą górę i czarny dół, Piotr zaś zupełnie odwrotnie. Bardzo nam się ta gra motywem szachownicy spodobała!

Para zachwyciła także podczas gali zamknięcia festiwalu. Tym razem Piotr wystąpił w klasycznym czarnym smokingowym garniturze i białej koszuli. Kasia postawiła zaś na kuszące przezroczystości. Do cielistej bluzki dobrała czarną, transparentną spódnicę we zwór ważek wykończoną błyszczącą falbanką.Kreacja to ponownie dzieło Gosi Baczyńskiej, który uszyła dla aktorki suknię ślubną.

Na look od Baczyńskiej postawiła tego wieczoru także Aleksandra Konieczna, która w białej sukience z kolekcji Black Spring odebrała nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej festiwalu za doskonałą rolę w dramacie Ostatnia Rodzina.

I choć większość pań pokazała się tego wieczoru w klasycznej, bezpiecznej czerni (Kinga Preis, Monika Olejnik, Aleksandra Hamkało czy Katarzyna Kwiatkowska w oszałamiającej kreacji od Paprocki&Brzozowski) to jednak na gdyńskim czerwonym dywanie nie zabrakło też kolorystycznie odważnych wyborów.

Sonia Bohosiewicz sięgnęła po raz kolejny po kreację od Riny Cossack. Tym razem gwiazda wystąpiła w sukni z gorsetem i baskiną  w kolorze przytłumionego kobaltu, który świetnie współgrał z jej delikatnym, romantycznym makijażem. Na romantyczny look postawiała tego wieczoru także Dorota Williams. Stylistyka TVN i przyjaciółka Tomasza Ossolińskiego wybrała dla siebie zwiewną czerwoną suknię w kwiaty polskiej marki Lookbook, która świetnie komponowała się z czarnymi platformami i kopertówką Bottega Veneta.

Zobacz: Horodyńska, Zawadzka, Sykut-Jeżyna, Fijał, Szczawińska i Ślotała która gwiazda wyglądała najlepiej na prezentacji nowej kolekcji Mohito?

Nikt tego wieczoru nie wyglądał jednak tak olśniewająco, jak Magdalen Cielecka. Gwiazda filmu Zjednoczone Stany Miłości wręczając nagrodę za reżyserię Tomaszowi Wasilewskiemu zachwyciła nie tylko swoją spontanicznością, lecz także stylizacją. Aktorka pojawiła się na scenie w asymetrycznej białej sukni z odkrytym ramieniem od Tomasza Ossolińskiego. Kreacja po raz kolejny udowodniła, że Cielecka to aktorka z niesamowitą klasą, a Tomasz Ossoliński wiem, jak tę klasę wydobyć i podkreślić. Wystarczy wspomnieć, że to w jego żółtej kreacji gwiazda wybrała się na ostatni festiwal filmowy Berlinale, na którym film Zjednoczone Stany Miłości okazał się równie wielkim sukcesem jak w Gdyni.

Zobacz też: Podczas czwartkowej imprezy TVN wyróżniało się kilka gwiazd.0

Zobaczcie w naszej GALERII najlepsze stylizacje gwiazd z Festiwalu Filmowego w Gdyni