Bogdan Sawicki nie żyje. Informację o śmierci dziennikarza podała Telewizja Polska. Pochodzący z Białegostoku dziennikarz Radiowej Jedynki, a także lektor i prezenter Telewizji Polskiej, przed rozpoczęciem kariery w mediach przez osiem lat pracował jako sanitariusz w pogotowiu ratunkowym. Telewidzowie będą go przede wszystkim pamiętać z codziennego programu informacyjnego "Agrobiznes", który prowadził od grudnia 2001 roku. Przez ostatnich 9 lat był też związany z Programem I Polskiego Radia, gdzie prowadził takie popularne audycje, jak "Cztery pory roku" i "Lato z Radiem".

Bogdan Sawicki - przyczyna śmierci

Bogdan Sawicki zmarł 16 października 2018 roku w wieku 51 lat. Od kilku miesięcy zmagał się z chorobą nowotworową. Latem tego roku przebywający już w szpitalu dziennikarz prosił o wsparcie i modlitwy swoich obserwatorów w serwisach społecznościowych.

Moja zawodowa i towarzyska nieobecność to skutek poważnej choroby z która teraz walczę. To nowotwór którego muszę pokonać. Nie będę się rozpisywał ale chce podziękować WSZYSTKIM którzy okazali troskę i bardzo mi pomagają. Od najbliższych sercu przez rodzinę, przyjaciół i znajomych oraz słuchaczy Radiowej Jedynki i widzów Agrobiznesu. Jeszcze raz dziękuję i proszę : bądźcie myślami i modlitwa nadal ze mną. Bardzo teraz tego potrzebuję - pisał pod koniec czerwca.

Zdjęcia Bogdana Sawickiego znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: POGRZEB BOGDANA SAWICKIEGO - podano daty i miejsca uroczystości