Sposobem na poprawę wyglądu dolnej części brzucha, ud czy ramion jest liposukcja. Skuteczność tego zabiegu zapewniła mu rzeszę fanów na całym świecie. Dzięki liposukcji tkanka tłuszczowa ulega bezpowrotnemu zniszczeniu, więc nie zacznie się odkładać ponownie w miejscu poddanemu zabiegowi. To zatem świetny sposób by pozbyć się niechcianych centymetrów, wymodelować ciało i mieć pewność, że zabieg przyniesie założony rezultat, którym będziesz się cieszyć już w wakacje jeśli zdecydujesz się wykonać go niebawem.

Nowy wymiar modelowania

Rozwój medycyny estetycznej przynosi jeszcze jedną korzyść związaną z liposukcją, o której mówi dr Magdalena Potembska-Eberhardt z kliniki Femmed:

W trakcie zabiegu liposukcji nie tylko usuwamy tłuszcz z miejsc problematycznych, ale jednocześnie pozyskujemy tę substancję, która stanowi jeden z najlepszych naturalnych wypełniaczy otwierający przed lekarzem nowe możliwości zabiegowe. Przeszczep materiału biologicznego pobranego od pacjenta nie tylko zapewnia naturalny rezultat oraz bezpieczeństwo dzięki biologicznej kompatybilności używanego materiału wypełniającego, ale również zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych, alergii, a także jakiejkolwiek innej niekorzystnej reakcji odpornościowej mówi ekspertka.

W dobie pandemii, gdy klienci poszukują terapii łączonych, maksymalizujących korzyści z wizyty, w klinice pojawiło się rozwiązanie umożliwiające przeniesienie liposukcji na nowy poziom. Jest nim Vibra Sat Pro łączący liposukcję z wypełnianiem wybranych obszarów tkanką pacjenta dodaje dr Magdalena Potembska-Eberhardt.

Poznaj przyszłość liposukcji

Vibra Sat Pro - urządzenie niemieckiej firmy Moller Medical Vibra Sat Pro służące zarówno do liposukcji, modelowania sylwetki jak i do przeszczepiania tkanki tłuszczowej – właśnie wkroczyło do Polski. To nowoczesne technologicznie urządzenie dzięki zastosowaniu wibracji połączonych z podciśnieniem w sposób niezwykle delikatny pobiera podczas zabiegu tkankę tłuszczową pacjenta.

W efekcie zabieg jest niezwykle precyzyjny. Dzięki temu pozwala dowolnie modelować sylwetkę poprzez usuwanie niechcianych centymetrów, a jednocześnie, dzięki uzyskanej poprzez odsysanie tkance tłuszczowej możemy powiększać pożądane obszary np. piersi, pośladki lub uzupełniać ubytki.

Co więcej, zgodnie z wynikami badań tłuszcz poprany za pomocą VibraSat Pro osiąga do 90% żywotności, co pozwala uzyskiwać dużo lepsze i trwalsze efekty niż w innych metodach. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu dożylnym lub ogólnym i trwa, w zależności od rozległości od 2 do 5 godzin. Po jego wykonaniu pacjent musi chodzić w kostiumie modelującym.