W lutym informowaliśmy, że Bogumiła Wander, która od kilku lat choruje na Alzheimera, nie czuje się dobrze. Teraz, w wywiadzie udzielonym "Dobremu Tygodniowi" mąż legendy telewizji, utytułowany żeglarz Krzysztof Baranowski wyznał, że choć żona już go nie poznaje, będzie robił wszystko, by jej o sobie przypomnieć. Czytając jego wypowiedź, trudno powstrzymać łzy...

Stan zdrowia Bogumiły Wander

Bogumiła Wander z powodu postępującej choroby Alzheimera, przebywa w specjalistycznym ośrodku w podwarszawskim Konstancinie. Tam, po prawie rocznej przerwie spowodowanej globalną sytuacją, znów odwiedza mąż, Krzysztof Baranowski.

W lutym tego roku poinformował, że stan zdrowia ukochanej żony znacznie się pogorszył. 

Muszę stwierdzić, że jest w bardzo dobrej formie fizycznej, co od razu podkreślam. Natomiast umysłowo... To już inny świat, nad czym boleję, ale nie mam wpływu - przyznał wówczas w rozmowie z "Plejadą".

Kiedyś wydawało mi się, że przetrwam każdy życiowy sztorm. Teraz, coraz trudniej jest mi w to wierzyć... - mówił poruszony żeglarz.

Teraz w rozmowie z magazynem "Dobry Tydzień"  Krzysztof Baranowski ujawnił, jak obecnie czuje się Bogumiła Wander:

Zastałem ją w dobrej formie, siedziałem przy niej, trzymałem za rękę. Nawet sobie tutaj tańczyła.

Niestety, gwiazda nie pamięta jednak ani męża, ani kariery.

Żyje już w innym świecie i nie ma nawet świadomości, że była wielką gwiazdą [...] Nie poznaje mnie, ale będziemy się teraz częściej widywać i może coś się zmieni - stwierdził z nadzieją.

ZOBACZ TAKŻE: Mąż chorej na Alzheimera Bogumiły Wander wyznaje: "Oddałbym wszystko, by mnie pamiętała"