Bohdan Gadomski nie żyje. Informacja o śmierci dziennikarza pojawiła się na jego profilu na Facebooku w poniedziałek, 7 kwietnia. - Z wielkim smutkiem i żalem podajemy wiadomość, że po długotrwałej i ciężkiej chorobie zmarł wybitny redaktor Bohdan Gadomski. Wszelkie informację związane z terminem oraz miejscem pogrzebu będą podane w późniejszym terminie - czytamy. Pod wpisem nie brakuje komentarzy wyrażających smutek z powodu śmierci Gadomskiego, ale również takich, które nie dowierzają, że nie ma go już z nami. Można z nich wywnioskować, że znajomi dziennikarza od dłuższego czasu nie mieli z nim kontaktu.  

Zmarł Bohdan Gadomski

Bliski współpracownik Bohdana Gadomskiego - Andrzej Rodon, poinformował pod wpisem, że okoliczności śmierci dziennikarza są bardzo podejrzane, a ich wyjaśnianiem zajmie się policja. Zaledwie dwie godziny przed facebookowym wpisem na koncie Bohdana, portal Kulturalni.pl apelował o pomoc w skontaktowaniu się z nim.

- Znajomi i przyjaciele redaktora BOHDANA GADOMSKIEGO‼️‼️‼️ Ktokolwiek widział, ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie‼️ Nie mamy kontaktu z Bohdanem od półtora miesiąca. Jego komórka jest wyłączona, a telefon domowy nie odpowiada. Prosimy o jakąkolwiek informację, kontakt i pomoc w ustaleniu, gdzie przebywa Bohdan.

Bohdan Gadomski: przyczyna śmierci

Bohdan Gadomski zmarł po wieloletniej walce z ciężką chorobą serca. W 2019 roku dziennikarz przeszedł zawał serca, oraz zmagał się z zapaleniem płuc. Trafił do szpitala kardiologicznego, a jego stan określano jako krytyczny. - Będzie mi wolno dużo mniej niż dawniej - pisał wtedy na Facebooku. Jak poinformował również jego znajomy, piosenkarz Edward Hulewicz, choroba powodowała, że wraz z upływem czasu przestawały działać u niego kolejne narządy.

ZOBACZ TEŻ: Małgorzata Kożuchowska wspomina zmarłego Bohdana Gadomskiego: "Barwna postać, artysta"