Bohdan Łazuka oraz Norbi u Kuby Wojewódzkiego – tak się zapowiada dzisiejszy odcinek talk-show TVN. Jakie pytania usłyszą goście zaproszeni do studia znanego showmana? W sieci już pojawiły się zapowiedzi programu. Wynika z nich, że Kuba Wojewódzki będzie bardzo komplementował Norbiego. Świadczą o tym choćby te słowa z teasera odcinka:

„Nie znam drugiego takiego artysty, którego płyt nawet nie rozfoliuję, a którego tak lubię!”

Norbi będzie u Wojewódzkiego już po raz czwarty. Bohdan Łazuka będzie zaś gościem showmana po raz drugi w historii show. A kim jest aktor, który swoje największe tryumfy święcił w latach 70-tych, 80-tych i 90-tych?

Bohdan Łazuka – kim jest?

Bohdan Łazuka to polski aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Ma 79 lat. Łazuka urodził się 31 października 1938 roku w Lublinie. Na scenie zadebiutował w 1960 roku w "Zemście" w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Potem występował w Kabarecie Szpak, Kabarecie Starszych Panów, w programie radiowym "Podwieczorek przy mikrofonie" oraz telewizyjnym "Poznajmy się".

Bohdan Łazuka – filmy, dubbing

Bohdan Łazuka to jednak nie tylko wybitny kabareciarz i aktor teatralny, lecz także filmowy. Wystąpił w takich filmach i serialach, jak choćby "Nie lubię poniedziałku", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Chłopaki nie płaczą" (pamiętacie?), "Kryminalni" czy "Świat według Kiepskich". Dodatkowo dubbingował róże postaci w takich filmach jak "Harry Potter i Czara Ognia", „Roboty” i „Lissi na lodzie”.

Łazuka współpracował też z Dodą i wyznał później, że piosenkarka go absolutnie oczarowała. Razem z Dodą nagrał utwór "Między nami pokój" i wystąpił z artystką w promującym go teledysku.

Bohdan Łazuka – wiek, żona, dzieci

Bohdan Łazuka w tym roku skończy 80 lat! Cały czas występuje z programem kabaretowym „Dzisiaj jutro zawsze”. Aktor był 5-krotnie żonaty. Ma dwoje dzieci: syna Adama i córkę Olgę.