Premier Wielkiej Brytanii ma koronawirusa. Boris Johnson poinformował opinię publiczną o tym, że jest zarażony SARS-CoV-2 w piątek za pośrednictwem mediów społecznościowych. 55-letni Lider Partii Konserwatywnej i szef brytyjskiego rządu ujawnił, że zmagał się z takimi objawami zakażenia jak gorączka oraz kaszel. Szczegóły opisał w nagraniu wideo.

W ciągu ostatnich 24 godzin zacząłem odczuwać lekkie objawy. Test na koronawirusa dał wynik pozytywny - powiedział premier Wielkiej Brytanii.

Johnson ogłosił też, że zamierza dalej pełnić swoją funkcję. W trakcie kwarantanny ma zamiar pracować zdalnie z domu. Premier Wielkiej Brytanii w najbliższych dniach będzie się kontaktował z ministrami ze swojej rezydencji przy 10 Downing Street m.in. za pomocą wideokonferencji.

Premiera Wielkiej Brytanii zakażony koronawirusem

Przypomnijmy, że Boris Johnson początkowo odmawiał wykonania testu na obecność koronawirusa. Zmienił zdanie po tym jak skontaktował się z jednym z ministrów, u którego wykryto chorobę Covid-19.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje ojczym Enrique Iglesiasa. Miał koronawirusa

Więcej informacji na temat przeciwdziałania koronawirusowi możesz znaleźć tutajCałodobowa infolinia NFZ o koronawirusie: Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.