Na Festiwalu Filmowym w Berlinie, zwanym też Berlinale, pokazano najnowszy film w reżyserii Agnieszki Holland - Pokot. Film, oparty na powieści Olgi TokarczukProwadź swój pług przez kości umarłych, został przyjęty z entuzjazmem przez dziennikarzy i recenzentów. W Berlinie pojawiła się ekipa aktorska filmu oraz oczywiście reżyserka, nominowana do Oscara Agnieszka Holland. W Berlinie na czerwonym dywanie pozowali m.in. Wiktor Zborowski,Jakub Gierszał (ogłoszony niedawno w zagranicznych mediach jedną z nadziei światowego kina!), Katarzyna Herman, a także Borys Szyc. Aktorowi na Berlinale partneruje Justyna Nagłowska. Para pięknie zaprezentowała się na czerwonym dywanie!Nagłowska miała na sobie biały jedwabny garnitur zdobiony czarnym nadrukiem. To projekt Gosi Baczyńskiej. Zdjęcia gwiazd filmu Pokot prosto z Berlinale 2017 obejrzycie w naszej GALERII.

"Pokot" Agnieszki Holland to brutalna bajka o świecie, którego największą wartością jest różnorodność - czytamy na wyborcza.pl.

Holland uwodzi obrazami magicznej, pięknej i mrocznej przyrody, ale pokazuje też, że natura ciągle stawia człowiekowi opór. Śnieg unieruchamia samochody, góry zakłócają zasięg komórek. Wszędzie czai się śmierć – nie tylko dlatego, że w tajemniczych okolicznościach zaczynają ginąć związani z polowaniami mężczyźni: reżyserka zderza obrazy umierających w męczarniach dzików, rozłupanych przez wnyki saren i rozkładających się ludzkich ciał. Na świecie nie ma sprawiedliwości, są tylko akty bestialstwa. Nawet jeśli przyjmujemy perspektywę Duszejko i zaczynamy bardziej współczuć zwierzętom niż ludziom - pisze o filmie Paweł T. Felis.

67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie potrwa do 19 lutego. "Pokot" Agnieszki Holland razem z 18 innymi filmami powalczy o nagrodę główną festiwalu. Do polskich kin "Pokot" wejdzie 24 lutego.