Nominacja do Oscara 2020 dla "Bożego Ciała" to kolejne ważne wyróżnienie dla polskiej kinematografii. Po ubiegłorocznym sukcesie "Zimnej Wojny" Pawła Pawlikowskiego, która zdobyła aż trzy nominacje do tych prestiżowych nagród, niewiele osób wierzyło w to, że Amerykańska Akademia Filmowa kolejny rok z rzędu doceni propozycję z naszego kraju. Stało się jednak inaczej, a reżyser Jan Komasa, jak zgodnie podkreślają krytycy filmowi, wykonał milowy krok w swojej karierze. Czy polska ekipa wróci w lutym z Los Angeles z najważniejszą statuetką w świecie filmu? Szanse na zdobycie Oscara przez "Boże Ciało" ocenili właśnie bukmacherzy.

Oscary 2020: "Boże Ciało" - szanse na wygraną

Według pierwszych notowań po ogłoszeniu nominacji do Oscarów 2020, "Boże Ciało" niestety nie ma większych szans na zdobycie statuetki w kategorii Najlepszy film międzynarodowy (kategoria znana wcześniej jako "Film nienanglojęzyczny"). Aktualny kurs dla polskiego filmu na stronie bukmacherskiej STS wynosi 25.00, co oznacza, że za każde 100 zł postawione na wygraną "Bożego Ciała" na gali oscarowej można otrzymać aż 2500 zł. Tak samo nisko oceniane są szanse macedońskiego filmu "Kraina miodu".

Z kolei zdecydowanym faworytem bukmacherów do zdobycia Oscara jest koreański film "Parasite", którego kurs wynosi 1.03. Bukmacherzy spore szanse dają takę hiszpańskiej propozycji "Ból i blask" Pedro Almodóvara z Antonio Banderasem (kurs 10.00). Na trzecim miejscu plasują się francuscy "Nędznicy" (18.00).

Zobacz: Bartosz Bielenia - kim jest aktor, który zagrał księdza w filmie "Boże Ciało"?