Nominacja do Oscara 2020 dla "Bożego Ciała" to kolejne bardzo ważne i prestiżowe wyróżnienie dla polskiej kinematografii. Po ubiegłorocznym sukcesie "Zimnej Wojny" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, która zdobyła aż trzy nominacje do tych prestiżowych nagród, niewiele osób wierzyło w to, że Amerykańska Akademia Filmowa kolejny rok z rzędu doceni propozycję z naszego kraju. Stało się jednak inaczej, a reżyser Jan Komasa, jak zgodnie podkreślają krytycy filmowi, wykonał prawdziwie milowy krok w swojej karierze. Czy polska ekipa wróci z Los Angeles z najważniejszą statuetką w świecie filmu? Szanse na zdobycie Oscara przez "Boże Ciało" ocenili bukmacherzy.

"Boże Ciało" - szanse na Oscara 2020

Według ostatnich notowań przed nocą oscarową, szanse "Bożego Ciała" na zdobycie statuetki w kategorii Najlepszy film międzynarodowy (kategoria znana wcześniej jako "Film nienanglojęzyczny") są niestety znikome. Aktualny kurs dla polskiej produkcji Aurum Film w koprodukcji z Canal+ na stronie bukmacherskiej STS wynosi 50.00, co oznacza, że za każde 100 zł postawione na wygraną "Bożego Ciała" na gali oscarowej można otrzymać aż 5000 zł. Nisko oceniane są także szanse macedońskiej "Krainy miodu" i "francuskich "Nędzników" - kurs obydwu filmów na ostatnie godziny przed ceremonią wręczenia Oscarów 2020 to 35.00.

Z kolei zdecydowanym faworytem bukmacherów do zdobycia Oscara jest koreański film "Parasite", którego kurs wynosi 1.01. Bukmacherzy spore szanse dają takę hiszpańskiej propozycji "Ból i blask" Pedro Almodóvara z Antonio Banderasem (kurs 18.00).

Oscary 2020 - gdzie oglądać transmisję?

Przypominamy, że Oscary 2020 obejrzymy na żywo tylko w CANAL+. W nocy z 9 na 10  lutego stacja będzie transmitować zarówno wydarzenia z czerwonego dywanu, jak i ceremonię wręczenia statuetek.

ZOBACZ TEŻ: Bartosz Bielenia - kim jest aktor, który zagrał księdza w filmie "Boże Ciało"?