"Boże Ciało" z nominacją do Oscara 2020! Lista nominacji do Oscarów została ogłoszona w poniedziałek, 13 stycznia. Film Jana Komasy, który zachwycił jury Festiwalu Filmowego w Gdyni (otrzymał 10 nagród), a także wrócił z dwiema nagrodami z 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, do listy sukcesów może dopisać kolejny, a zarazem najważniejszy. Polska produkcja doczekała się nominacji do Oscara 2020 w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny"! O tym, czy sięgnie po Nagrodę Akademii Filmowej, dowiemy się już 10 lutego 2020 roku. 

"Boże Ciało" z nominacją do Oscara!

O nominację do Oscara "Boże Ciało" walczyła z ośmioma innymi produkcjami nieanglojęzycznymi. Na ogłoszonej w grudniu shortliście do nagrody znalazły się również: "Malowany ptak" (Czechy), "Truth and Justice" (Estonia), "Les Misérables" (Francja), "Those Who Remained" (Węgry), "Kraina miodu" (Macedonia Północna), "Wysoka dziewczyna" (Rosja), "Atlantics" (Senegal), "Parasite" (Korea Południowa), "Ból i blask" (Hiszpania). Ostatecznie filmy nominowane do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny" to:

  • "Boże Ciało" - Polska
  • "Honeyland" - Macedonia Północna
  • "Nędznicy (Les Misérables)" - Francja
  • "Pain and Glory" - Hiszpania
  • "Parasite" - Korea Południowa

ZOBACZ TEŻ: OSCARY 2020 Nominacje - lista kandydatów do statuetki 

Faworytem do Oscara 2020 w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny" jest "Parasite". Produkcja w reżyserii Joon-ho Bonga otrzymała do tej pory wiele ważnych wyróżnień, w tym Złoty Glob, a także została nominowana do Oscarów w sześciu innych kategoriach, m.in. "Najlepszy film" czy "Najlepszy reżyser"

Oscary 2020 obejrzymy na żywo tylko w CANAL+. W nocy z 9 na 10  lutego stacja będzie transmitować zarówno wydarzenia z czerwonego dywanu, jak i ceremonię wręczenia statuetek. W tym roku szanse na Oscara ma polski film  „Boże Ciało", produkcja Aurum Film w koprodukcji z Canal+.